آزادسازی خرمشهر از حماسه های هویت ساز در تاریخ انقلاب اسلامی است
آزادسازی خرمشهر از حماسه های هویت ساز در تاریخ انقلاب اسلامی است

ایسنا/مرکزی فرمانده سپاه روح الله گفت: سالروز آزادسازی خرمشهر به عنوان یکی از حماسه های هویت ساز و نماد غیرت ملی در تاریخ انقلاب همواره می درخشد. سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی، در جمع مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه های استان مرکزی اظهار کرد: بسیج تفکری دینی، اسلامی و انقلابی و تنها تشکیلاتی است که […]ایسنا/مرکزی فرمانده سپاه روح الله گفت: سالروز آزادسازی خرمشهر به عنوان یکی از حماسه های هویت ساز و نماد غیرت ملی در تاریخ انقلاب همواره می درخشد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی، در جمع مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه های استان مرکزی اظهار کرد: بسیج تفکری دینی، اسلامی و انقلابی و تنها تشکیلاتی است که متعلق به انقلاب و مردم بوده و شاکله آن با جهاد، ایثارگری، شجاعت و غیرت بنا شده و در افقی پهناور به سمت قله های بلند حرکت می کند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: در طول انقلاب اسلامی بسیج در همه میدان ها نقش آفرینی فعالانه داشته و علاوه بر اینکه الگوهای موفق ارائه کرده توانسته کارآمدی این تفکر نجات بخش را به رخ بکشاند.

وی با بیان اینکه بسیج فرمول گذر انقلاب از سختی ها و نمایانگر تمام ارزش های انقلابی است، گفت: بسیج دانشجویی یکی از ارزنده ترین یادگارهای حضرت امام(ره) است و امروز در شرایط جنگ ترکیبی دشمنان، دانشجویان بسیجی به عنوان موتور محرک کشور نقش مهمی در خنثی سازی توطئه های دشمنان دارند.

سردار کریمی افزود: امروز دانشجویان بسیجی علاوه بر اینکه بیرق جهاد علمی و فرهنگی در دانشگاه را در دست دارند در میدان های تبیین و امیدآفرینی گام برمی دارند و لذا جهاد علمی، جهاد تبیین و جهاد امیدآفرینی، رسالت مهم دانشجویان بسیجی است.

وی کادرسازی برای انقلاب اسلامی را از دیگر رسالت های بسیج دانشجویی خواند و افزود: بسیج دانشجویی باید با توانمند سازی و عمق بخشی به فعالیت های دانشگاهی در این راستا گام بردارد و ترویج فرهنگ بسیجی و تبیین کارآمدی آن در محیط های دانشگاهی مورد توجه باشد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی تأکید کرد: به برکت تفکر بسیج و وجود جوانانی غیرتمند و انقلابی در کشور، ملت ایران در عرصه های مختلف توانسته قله های بلند پیشرفت را طی کند و از قدرت های پوشالی هراسی نداشته باشد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای عملیات بیت المقدس بیان کرد: یوم الله سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر به عنوان یکی از حماسه های هویت ساز و نماد غیرت ملی در تاریخ انقلاب همواره می درخشد.

سردار کریمی افزود: فتح خرمشهر فراتر از یک پیروزی و بلکه یک معجزه الهی بود و سوم خرداد سالروز و سند اراده ها و همت های بلند ملت ایران و درخشش روحیه جهاد و شهادت طلبی است.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه روح الله، وی خاطرنشان کرد: خرمشهرهای پیش رو را باید فتح کرد و دانشجویان نقش مهمی در این میدان دارند. قطعا فتح خرمشهرهای پیش رو با نگاه به داشته ها و ظرفیت های داخلی و داشتن جوانانی با انگیزه و فعال محقق خواهد شد و قطعا در پرتو جریان آزادسازی خرمشهر می توان آزادی خرمشهرهای جدید و سرنوشت ساز دیگری را رقم زد.

انتهای پیام منبع