آسمان غالب مناطق صاف است
آسمان غالب مناطق صاف است

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز در غالب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود، گفت: از امروز تا اوایل روز شنبه در ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان و جنوب فارس در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابرهای همرفتی، وزش باد و […]

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز در غالب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود، گفت: از امروز تا اوایل روز شنبه در ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان و جنوب فارس در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابرهای همرفتی، وزش باد و رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز در غالب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود، اظهار کرد: تنها در استان‌های اردبیل، ارتفاعات گیلان، مازندران، البرز و تهران رشد ابر و بارش پراکنده و خفیف باران رخ می‌دهد.

وی افزود: همچنین از امروز تا اوایل روز شنبه در ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان و جنوب فارس در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابرهای همرفتی، وزش باد و رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: از بعدازظهر روز جمعه (۱۲ شهریورماه) تا آخر وقت روز شنبه (۱۳ شهریورماه) به سبب عبور امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور و نیز شمالی شدن جریانات در سواحل دریای خزر در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر، اردبیل و شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز و به تدریج از اواخر وقت روز جمعه در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر، رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت و کاهش محسوس دما بین ۱۰ تا ۱۵ درجه به ویژه در سواحل دریای خزر پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه شدت بارش طی این مدت در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و شرق اردبیل خواهد بود، گفت: همچنین در این مدت نیز دریای خزر مواج و طوفانی است.

ضیائیان با بیان اینکه روز یکشنبه و دوشنبه (۱۴ و ۱۵ شهریورماه) در اکثر مناطق کشور جو پایدار و آسمان صاف پیش‌بینی می‌شود، یادآور شد: در این مدت تنها در برخی مناطق استان‌های گیلان، غرب مازندران و اردبیل در برخی ساعات رشد ابر، همراه با بارش پراکنده و خفیف خواهد بود.

به گفته ضیائیان، از بعدازظهر روز پنجشنبه تا اواخر روز جمعه سرعت وزش باد در شمال غرب و غرب افزایش می‌یابد که در برخی مناطق با احتمال خیزش گرد و خاک همراه خواهد بود. از روز شنبه تا اواخر هفته آینده در نوار شرقی کشور وزش باد شدید خواهد بود و در استان‌های خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان خیزش گرد و خاک، کاهش دید افقی و کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

ضیائیان در ادامه درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۲ شهریور) صاف در بعد از ظهر نیمه ابری و وزش باد گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و در روز شنبه (۱۳ شهریور) صاف تا قسمتی ابری و وزش باد گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام