آشنایی با اولین خرید لیورپول برای فصل جدید
آشنایی با اولین خرید لیورپول برای فصل جدید

الکسیس مک آلیستر بازیکن جدید لیورپول خواهد بود. به گزارش ایسنا و به نقل از سایت tyc، آلکسیس مک آلیستر، اولین خرید لیورپول برای فصل جدید، سال بسیار خوبی سپری کرد. او قهرمانی در جام جهانی قطر با تیم ملی آرژانتین را به دست آورد و در لیگ برتر با پیراهن برایتون درخشش خوبی از […]الکسیس مک آلیستر بازیکن جدید لیورپول خواهد بود.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت tyc، آلکسیس مک آلیستر، اولین خرید لیورپول برای فصل جدید، سال بسیار خوبی سپری کرد. او قهرمانی در جام جهانی قطر با تیم ملی آرژانتین را به دست آورد و در لیگ برتر با پیراهن برایتون درخشش خوبی از خود نشان داد. 

اگرچه این انتقال هنوز رسمی نشده است اما توافق در حال حاضر کامل شده و او از فصل آینده برای لیورپول و یورگن کلوپ بازی خواهد کرد.  برایتون که تلاش می‌کند سهمیه لیگ کنفرانس اروپا را به دست بیاورد، سه بازی  دیگر تا پایان فصل خواهد داشت و باید برابر ساوتهمپتون، منچسترسیتی و استون ویلا به میدان برود. 

لیورپول قصد بستن قراردادی چند ساله با بازیکنی دارد که در رده های پایین آرژانتینوس جونیورز  بازی کرده و در بوکاجونیورز نیز بوده است. لیورپول مبلغی نزدیک به ۷۰ میلیون پوند برای او خواهد پرداخت.

لیورپول با ۱۹ بار قهرمانی در انگلیس و ۶ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در رقابت با چلسی که این هافبک آرژانتینی را می‌خواستند، پیروز شد.

مک آلیستر ۲۴ ساله و متولد سانتا روزا، لاپامپا، در این فصل ۳۲ بازی در لیگ برتر انجام داده و ۱۰ گل به ثمر رسانده و بهترین گلزن این تیم شده است. او یک پاس گل هم داده است. آخرین گل او در باخت ۵ بر یک مقابل اورتون بود. 

عملکرد مک آلیستر در برایتون

بازی‌های انجام شده: ۱۰۹
گل : ۲۰
پاس گل: ۸

لیورپول امید بسیار کمی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان دارد. در جدول، نیوکاسل با ۶۹ امتیاز در رده سوم است و مچستر نیز با این پیروزی ۶۹ امتیازی شد و در رده چهارم ایستاد. لیورپول با ۶۶ امتیاز و یک بازی بیش‌تر از منچستر و نیوکاسل در رده پنجم قرار گرفت. در صورتی که منچستر و نیوکاسل از ۲ بازی باقی مانده خود تنها یک امتیاز کسب کنند، شانس حضور در لیگ قهرمانان اروپا برای قرمزهای آنفیلد صفر می‌شود.

انتهای پیاممنبع