آغاز رزمایش گسترده آمریکا و رژیم صهیونیستی
آغاز رزمایش گسترده آمریکا و رژیم صهیونیستی

فرماندهی مرکزی آمریکا و نیروهای اسرائیلی رزمایش گسترده دریایی، زمینی و هوایی را در اراضی اشغالی و مدیترانه شرقی آغاز کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه رأی الیوم، فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای اعلام کرد: رزمایش دریایی، زمینی و هوایی نیروهای آمریکایی و اسرائیلی در اراضی اشغالی و مدیترانه شرقی با  عنوان […]فرماندهی مرکزی آمریکا و نیروهای اسرائیلی رزمایش گسترده دریایی، زمینی و هوایی را در اراضی اشغالی و مدیترانه شرقی آغاز کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه رأی الیوم، فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای اعلام کرد: رزمایش دریایی، زمینی و هوایی نیروهای آمریکایی و اسرائیلی در اراضی اشغالی و مدیترانه شرقی با  عنوان رزمایش juniper oak (درخت بلوط همیشه سبز) از دوشنبه آغاز شده و تا جمعه ادامه دارد. این رزمایش آمادگی نیروهای دو طرف را تقویت کرده و «در ثبات و امنیت منطقه‌ای نقش دارد.»

این رزمایش با مشارکت بیش از ۱۴۰ جنگنده و ۱۲ یگان دریایی و سامانه‌های موشکی و سکوی پرتاب موشک برگزار می‌شود.

یک مسؤول دفاعی آمریکایی به شبکه ان بی سی با بهانه قرار دادن ایران برای مداخله و حضور نظامی در منطقه گفت: هدف از این رزمایش‌ها این است که به دشمنانی مثل ایران گفته شود حمله روسیه به اوکراین و تهدیدات چین برای گردهم آوردن نیروی نظامی گسترده حواس آمریکا را پرت نمی‌کند.

انتهای پیاممنبع