آغاز همکاری‌های گسترده فناورانه میان ایران و اندونزی
آغاز همکاری‌های گسترده فناورانه میان ایران و اندونزی

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری از آغاز یک برنامه همکاری مشترک فناوری‌های راهبردی میان ایران و اندونزی خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی ضمن اعلام این خبر، در مراسم نصب و راه‌اندازی سامانه جراحی رباتیک از راه دور سینا در یکی از بیمارستان‌های اندونزی عنوان کرد: امروز شاهد یک همکاری […]معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری از آغاز یک برنامه همکاری مشترک فناوری‌های راهبردی میان ایران و اندونزی خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی ضمن اعلام این خبر، در مراسم نصب و راه‌اندازی سامانه جراحی رباتیک از راه دور سینا در یکی از بیمارستان‌های اندونزی عنوان کرد: امروز شاهد یک همکاری موفق علمی و فناورانه میان ایران و اندونزی هستیم. این موفقیت می‌تواند تا مراحل نهایی، یعنی آزمون‌های انسانی، مطالعات بالینی و استفاده در عرصه درمان پیش برود.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری، وجود ظرفیت‌های مطلوب و توانمندی‌های فناورانه دو کشور را زمینه‌ساز همکاری‌های گسترده‌تر در حوزه‌های گوناگون فناوری برشمرد و افزود: با برنامه‌ مشترکی که میان ایران و اندونزی تعریف خواهد شد، در سایر حوزه‌های فناوری نیز همکاری‌هایی داشته باشیم. در برنامه‌ریزی‌ها و توافقاتی که بین مسئولان متناظر دو کشور صورت گرفت، مقدمات همکاری‌های فناورانه در موضوعات و سرفصل‌های مختلف و به زودی برنامه تبادلات فناوری میان ایران و اندونزی آغاز خواهد شد.

دکتر دهقانی فیروزآبادی ابراز امیدواری کرد این همکاری‌ها منجر به افزایش همبستگی، همکاری‌های گسترده‌تر و نزدیکی هرچه بیشتر دو کشور شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری رئیس بنیاد ملی نخبگان، اشتراکات دینی، فرهنگی و پیشینه عمیق تعامل میان دو کشور را زمینه‌ساز توسعه این همکاری‌ها برشمرد و افزود: کشور اندونزی را یک کشور همراه و همکار خوب برای ایران در حوزه فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان می‌دانم. امیدوار هستم شرکت‌های فناور مشترک و معتبر، در سطح جهان بدرخشند.

انتهای پیاممنبع