آفریقای جنوبی هیئتی را برای مذاکرات صلح به روسیه و اوکراین فرستاد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
آفریقای جنوبی هیئتی را برای مذاکرات صلح به روسیه و اوکراین فرستاد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، وینسنت ماگونیا سخنگوی ریاست جمهوری آفریقای جنوبی امروز سه شنبه اعلام کرد که کشورش هیئتی را به روسیه و اوکراین اعزام کرده است تا مقدمات ماموریت صلح در چارچوب تلاش‌های سران ۶ کشور آفریقایی برای پایان دادن به جنگ روسیه و اوکراین ایجاد شود. سخنگوی ریاست […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، وینسنت ماگونیا سخنگوی ریاست جمهوری آفریقای جنوبی امروز سه شنبه اعلام کرد که کشورش هیئتی را به روسیه و اوکراین اعزام کرده است تا مقدمات ماموریت صلح در چارچوب تلاش‌های سران ۶ کشور آفریقایی برای پایان دادن به جنگ روسیه و اوکراین ایجاد شود.

سخنگوی ریاست جمهوری آفریقای جنوبی در ادامه گفت: خومبودزو نتشاوهنی وزیر اطلاعات آفریقای جنوبی این هفته به مسکو سفر کرد. یک هیئت دیگر نیز در حال انجام کارهای مقدماتی در اوکراین است.

گفتنی است سیریل رامافوزا رئیس جمهور آفریقای جنوبی هفته گذشته اعلام کرد که ماموریت صلح متشکل از رهبران زامبیا، سنگال، جمهوری کنگو، اوگاندا، مصر و آفریقای جنوبی برای پایان دادن به جنگ روسیه و اوکراین همکاری خواهد کرد.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه و ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین، پیشنهاد رهبران آفریقا برای انجام ماموریت صلح را پذیرفته اند.منبع