آلمان از پایان فعالیت نیروگاه‌های هسته‌ای خود جلوگیری می‌کند
آلمان از پایان فعالیت نیروگاه‌های هسته‌ای خود جلوگیری می‌کند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، آلمان که با کمبود احتمالی انرژی در زمستان به دلیل کاهش عرضه گاز از روسیه مواجه شده است، قصد دارد تعطیلی سه نیروگاه هسته‌ای خود را به تعویق بیندازد. وال استریت ژورنال به نقل از مقامات دولت آلمان گزارش داد که این تصمیم باید به طور رسمی توسط […]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، آلمان که با کمبود احتمالی انرژی در زمستان به دلیل کاهش عرضه گاز از روسیه مواجه شده است، قصد دارد تعطیلی سه نیروگاه هسته‌ای خود را به تعویق بیندازد.

وال استریت ژورنال به نقل از مقامات دولت آلمان گزارش داد که این تصمیم باید به طور رسمی توسط کابینه اولاف شولتز تصویب شود و احتمالاً نیاز به رای گیری در پارلمان هم دارد.

دولت آلمان می گوید شرایط کلیدی برای امکان تمدید فعالیت نیروگاه های هسته ای فراهم شده است. به گفته مقامات آلمانی، احتمال کمبود گاز و اطمینان از اینکه کارکرد طولانی تر راکتورها هیچ گونه نگرانی ایمنی ایجاد نمی کند، مهمترین دلیلی است که باعث شده تا همچنان این کشور به فکر ادامه فعالیت نیروگاه های هسته ای باشد که قرار بود فعالیت شان تا چهار ماه دیگر پایان یافته اعلام شود.

شولز هفته گذشته برای اولین بار گفت که می تواند این اطمینان را بدهد که سه رآکتور هسته ای مورد نظر آلمان برای ادامه  فعالیت همچنان ایمنی لازم را دارند.

با این حال، حتی اگر عمر  نیروگاه های هسته ای آلمان تمدید شود، این نوشدارویی برای بحران انرژی آلمان در این زمستان نخواهد بود، زیرا این کشور عمدتاً تامین گاز طبیعی را که عمدتاً برای گرمایش استفاده می‌شود، از دست می‌دهد.

پس از آغاز عملیات نظامی مسکو در اوکراین، اتحادیه اروپا به دنبال تنوع بخشیدن به واردات انرژی و کاهش وابستگی به روسیه است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین بارها گفته است که روسیه هرگز از ذخایر گاز برای مجازات کسی استفاده نکرده است، بلکه انرژی را صرفاً به خاطر منافع خود، برای افزایش رفاه روس‌ها و بر مبنای تجاری می‌فروشد.

پس از آغاز جنگ در اوکراین، غرب فشار تحریم‌ها را بر روسیه افزایش داده است که این وضعیت منجر به افزایش قیمت انرژی و مواد غذایی در اروپا و آمریکا شده است.

انتهای پیام