آمریکا ماموریت دیپلماتیک خود را از افغانستان به قطر انتقال داد
آمریکا ماموریت دیپلماتیک خود را از افغانستان به قطر انتقال داد

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که از روز گذشته (دوشنبه 8 شهریور) حضور دیپلماتیک آمریکا در افغانستان تعلیق یافته و به قطر منتقل شده است. براساس بیانیه منتشر شده توسط این وزارتخانه، بزودی انتقال ماموریت دیپلماتیک افغانستان به قطر بطور رسمی به اطلاع کنگره خواهد رسید و این اقدام […]

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که از روز گذشته (دوشنبه 8 شهریور) حضور دیپلماتیک آمریکا در افغانستان تعلیق یافته و به قطر منتقل شده است.

براساس بیانیه منتشر شده توسط این وزارتخانه، بزودی انتقال ماموریت دیپلماتیک افغانستان به قطر بطور رسمی به اطلاع کنگره خواهد رسید و این اقدام را به دلیل وضعیت نامشخص امنیتی و سیاسی افغانستان گامی محتاطانه و معقول دانست.

بیانیه می‌افزاید که «ایان مک‌کاری» معاون کاردار سفارت آمریکا در کابل مسئولیت ماموریت دیپلماتیک در قطر را بر عهده خواهد داشت و واشنگتن از این طریق به خدمات کنسولی و مدیریت کمک‌های بشردوستانه در افغانستان ادامه خواهد داد.

آخرین هواپیمای نظامی آمریکا نیمه‌شب گذشته از فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی خارج شد و بدین ترتیب 20 سال اشغال نظامی و جنگ آمریکا در افغانستان پایان یافت.

این هواپیمای آمریکایی که افغانستان را ترک کرد از نوع C-17 بود و «راس ویلسون» کاردار سفارت آمریکا و یک فرمانده نظامی آمریکا نیز سرنشین آن بودند.

انتهای پیام/.