آژانس: ذخایر اورانیوم ایران 19 برابر حد مجاز است
آژانس: ذخایر اورانیوم ایران 19 برابر حد مجاز است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در تازه‌ترین گزارش خود به اعضای شورای حکام تائید کرد که میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران در حال حاضر 19 برابر سقف تعیین‌شده در برجام است. مدیرکل با بیان این که میزان ذخایر اورانیوم ایران 19 برابر بیش از […]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در تازه‌ترین گزارش خود به اعضای شورای حکام تائید کرد که میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران در حال حاضر 19 برابر سقف تعیین‌شده در برجام است.

مدیرکل با بیان این که میزان ذخایر اورانیوم ایران 19 برابر بیش از حد مجاز در توافق پیشین بوده، مدعی شد که نمی‌تواند تأیید کند که برنامه هسته‌ای ایران صرفا مسالمت‌آمیز باشد.

در گزارش جدید آژانس همچنین با نادیده گرفتن همکاری‌های متعدد ایران با این نهاد ادعا شده است که مدیرکل به طور فزاینده از این که ایران در این دوره درباره مسائل پادمانی باقیمانده با آژانس تعامل نکرده و به همین خاطر پیشرفتی در راستای حل و فصل این مسائل ایجاد نشده، نگران است.

وی در این گزارش که فرازهایی از آن به رسانه‌های خارجی درز کرده اعلام کرد که ذخایر اورانیوم ایران با افزایش 131.6 کیلوگرم به حدود 4 تن ( 3 هزار و 940 کیلوگرم) رسیده است.

ایران بر اساس این گزارش  3621.3 کیلوگرم اورانیوم در قالب UF6 تولید کرده که شامل 2519.9 کیلوگرم با غنای 2 درصد، 713.9 کیلوگرم با غنای 5 درصد، 331.9 کیلوگرم با غنای 20 درصد و 55.6 کیوگرم با غنای 60 درصد است.

انتهای پیام/