ابلاغ ایاب و ذهاب رایگان دانش‌آموزان استثنایی /آموزش و پرورش استثنایی در مدار توجه مسئولان
ابلاغ ایاب و ذهاب رایگان دانش‌آموزان استثنایی /آموزش و پرورش استثنایی در مدار توجه مسئولان

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه این دولت منابع دولتی برای ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ در نظر گرفته است گفت: هیات وزیران برای اولین بار در آیین نامه اجرایی حمل و نقل سرویس مدارس به موضوع دانش‌آموزان استثنایی و بحث ایاب و ذهاب رایگان […]رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه این دولت منابع دولتی برای ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ در نظر گرفته است گفت: هیات وزیران برای اولین بار در آیین نامه اجرایی حمل و نقل سرویس مدارس به موضوع دانش‌آموزان استثنایی و بحث ایاب و ذهاب رایگان آنها پرداخت و هفته گذشته این موضوع به دستگاه‌ها ابلاغ شد.

به گزارش ایسنا، حمید طریفی حسینی در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس که با حضور وزیر کار و رییس سازمان بهزیستی  در مدرسه استثنایی پسران ساریخانی برگزار شد، اظهار کرد: وزارت تعاون را کلیدی‌ترین دستگاه و شریک راهبردی خودمان در آموزش و پرورش استثنایی می‌دانیم زیرا هدف و ماموریت مشترک داریم و به ۱۰۵ هزار دانش‌آموز استثنایی در شش گروه‌ معلولیت و ۵۰ هزار دانش آموز دارای اختلالات خدمت‌رسانی می‌کنیم. ۱۰۵ هزار دانش آموز به صورت مستقیم در حال دریافت خدمات از وزارت تعاون و سازمان بهزیستی هستند و به دلیل اینکه مهارت آموزی و حرفه آموزی اساس آموزش در دوره متوسطه اول و دوم است از همین رو با هر دو دستگاه تفاهم نامه‌های خوبی داریم.

وی افزود: دانش آموزان را مهمترین سرمایه و دارایی و با ارزش‌ترین و گران قیمت‌ترین سرمایه کشور می‌دانیم و تفاوتی بین دانش‌آموز استثنایی و عادی قائل نیستیم. وظیفه ما در دولت این است که راه را برای شکوفایی استعدادهای این دانش آموزان هموار کنیم.

طریفی حسینی با بیان اینکه در سند تحول گفته شده مدرسه محل تلاقی دولت و ملت در فرایند رشد و توسعه کشور است، گفت: آموزش و پرورش استثنایی در مدار توجه مسئولان کشور قرار گرفته است‌. ما در نقطه عطف تاریخی در توجه به آموزش و پرورش از سوی ارکان مختلف حاکمیت هستیم. دستگاه‌های دولتی و مردم نسبت به آموزش و پرورش توجه ویژه‌ای دارند.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی تصریح کرد: اقدامات بی‌نظیر این دولت نسبت به آموزش و پرورش شرایطی فراهم کرد تا خدمات موثرتری ارائه شود؛ سازمان اداری استخدامی کشور حدود هزار ردیف استخدامی را در اختیار ما قرار داد تا نیروی کار درمانگر و گفتاردرمانگر جذب کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر۶۵۰نیروی توانبخشی داریم، یادآور شد: آزمون جذب  یکهزار نیرو در مهرماه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: برای اولین بار در قانون بودجه کشور این دولت منابع دولتی برای ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ لحاظ کرد و هیات وزیران برای اولین بار در آیین نامه اجرایی حمل و نقل سرویس مدارس به موضوع دانش آموزان استثنایی و بحث ایاب و ذهاب رایگان آنها پرداخت و هفته گذشته این موضوع به دستگاه‌ها ابلاغ شد.

وی با اشاره به پیش بینی مراکز جامع از دوره پیش دبستان با رویکرد مداخله به هنگام و ارائه خدمات به دانش آموزان گفت: اکنون ۸۱۱ مجوز مرکز جامع را در سطح کشور صادر کردیم و مراکز در حال استقرار هستند.

وی همچنین گفت: از رشد و توسعه کمی آموزش و پرورش گذر کردیم و بحث کیفیت‌بخشی و کیفیت سازی آموزش را دنبال می‌کنیم.

انتهای پیام