اختصاص ۱۶۱میلیارد تومان برای توسعه فیروزکوه

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از اختصاص اعتباری معادل ۱۶۱ میلیارد تومان برای انجام فعالیت‌های توسعه‌ای در شهرستان فیروزکوه خبرداد.

مسعود شفیعی در گفتگو با ایسنا، در تشریح اختصاص بودجه به شهرستان فیروزکوه گفت: در سال ۱۴۰۰، به منظور انجام فعالیت‌های توسعه‌ای شهرستان فیروزکوه،۸۱ پروژه از اعتبارات استانی و ملی برخوردار می‌شوند که در جلسه کمیته برنامه‌ریزی در خصوص تعدادی از این پروژه ها تصمیم‌گیری شد.

وی افزود: ۱۶۱ میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شده با احتساب حدود  ۱۰۵میلیارد تومان اعتبارات ملی و  ۵۵ میلیارد تومان اعتبارات استانی در سر فصل‌های بهداشت و درمان، کشاورزی، آب و منابع طبیعی، فرهنگ، ورزش و تفریحات،آموزش و پرورش و حمل و نقل توزیع خواهد شد.

شفیعی با اشاره به اینکه این اعتبارات تا این لحظه نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشته است، ادامه داد: قطعا این اعتبارات تا پایان سال افزایش می‌یابد چراکه بخشی از منابع استانی تاکنون به سازمان مدیریت  ابلاغ نشده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران تاکید کرد: میانگین اعتبارات تخصیص یافته تاکنون  ۷۲ درصد بوده که در اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، متوسط تخصیص بالای ۸۰ درصد خواهد بود و امیدواریم در سایر موارد اعتباری همچون موضوع قانون استفاده متوازن از امکانات کشور، اعتبارات محرومیت زدایی و… نیز تخصیص اعتبار به شهرستان داشته باشیم.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی در کنار پیشنهادات خود باید گزارشات جذب منابع در طول سال مالی گذشته در شهرستان را نیز ارائه دهند تا در تخصیص سال ۱۴۰۰ مورد توجه قرار گیرد.

شفیعی در خصوص اولویت‌های فضای اداری در شهرستان نیز افزود: اولویت نخست درباره فضاهای اداری تعمیر و تجهیز ادارات شهرستان است و پس از آن در این شهرستان بحث کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست مورد توجه است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا