ارتش در حوزه توپخانه به قابلیت نقطه‌زنی دست یافته است
ارتش در حوزه توپخانه به قابلیت نقطه‌زنی دست یافته است

امیر سیاوش میهن‌دوست فرمانده گروه ۴۴ توپخانه نیروی زمینی ارتش با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه توپخانه، گفت: ما در حوزه دیده‌بانی توپخانه ضمن بهره‌گیری از سیستم سنتی از قابلیت‌های پهپادی و بالگردی استفاده می‌کنیم. وی افزود: در حوزه ارتقای یگان‌های توپخانه‌ای و مرکز هدایت آتش، این یگان را به‌صورت رایانه‌ای ارتقا داده‌ایم […]

امیر سیاوش میهن‌دوست فرمانده گروه ۴۴ توپخانه نیروی زمینی ارتش با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه توپخانه، گفت: ما در حوزه دیده‌بانی توپخانه ضمن بهره‌گیری از سیستم سنتی از قابلیت‌های پهپادی و بالگردی استفاده می‌کنیم.

وی افزود: در حوزه ارتقای یگان‌های توپخانه‌ای و مرکز هدایت آتش، این یگان را به‌صورت رایانه‌ای ارتقا داده‌ایم و از گلوله‌ها و موشک‌های نقطه‌زن در حوزه توپخانه استفاده می‌کنیم که این کار ارزشمند مراحل تست عملیاتی را نیز گذرانده است.

فرمانده گروه ۴۴ توپخانه نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: امروز توپ‌های خود کششی ۱۵۰ میلی‌متری ما که در داخل تولید می‌شوند، به مرحله دقت بسیار بالا دست یافته و قادرند اهداف را به‌صورت نقطه‌ای مورد اصابت قرار دهند.

امیر میهن‌دوست با تأکید بر اهمیت نقش توپخانه در ایجاد قدرت بازدارندگی، ادامه داد: ارتشی که از توپخانه برخوردار نباشد، گویی در برابر دشمن، مشت آهنین نداشته و قطعاً در منازعات محکوم به شکست است.

وی با اشاره به اهمیت حوزه آموزش در بخش توپخانه گفت: امروز نیروی زمینی در تمامی عرصه‌های توپخانه‌ای رزم زمینی، از جمله توپخانه صحرایی، توپخانه تیر مستقیم، توپخانه تیر کشیده، توپخانه پدافند هوایی و دوش‌پرتاب‌ها دارای شبیه‌ساز و سیمیلاتور است که این تجهیزات نیز متناسب با صحنه نبرد ارتقا داده شده‌اند.

فرمانده گروه ۴۴ توپخانه نزاجا در پایان خاطرنشان کرد: تمامی ادوات و سامانه‌های توپخانه‌ای نیروی زمینی ارتش امروز به لحاظ تحرک دارای توان تحرک صد درصدی هستند و با تمهیدات فرمانده نیروی زمینی ارتش، قادرند ظرف ۱۲ ساعت خود را تا پشت نقاط مرزی سراسر کشور برسانند و شعاع عظیمی از خاک متجاوزان را به آتش بکشند.

27219