ارتش سودان: توافق آتش‌بس شامل موضوعات سیاسی نمی‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ارتش سودان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: توافق امضاشده میان ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع، تنها حوزه‌های نظامی و فنی و اقدامات حمایتی از غیرنظامیان را دربرمی‌گیرد و به موضوعات سیاسی نمی‌پردازد.

ارتش سودان در بیانیه خود که در صفحه مجازی رسمی آن منتشر شده است، با قدردانی از میانجیگری عربستان سعودی و ایالات متحده آمریکا در امضای توافق آتش‌بس افزود: جهت کاهش رنج‌های مردم سودان در نتیجه شورش شوم صورت‌گرفته و هم‌چنین جهت تسهیل در حوزه‌های انسانی و حیاتی زندگی هم‌وطنان، ارتش سودان دیروز در جده توافقنامه آتش‌بس کوتاه مدت و اجرای اقدامات انسانی را با شورشیان به امضا درآورد.

در ادامه این بیانیه آمده است: مدت زمان آتش‌بس کوتاه‌مدت، ۷ روز است که از از ساعت نه و چهل و پنج دقیقه شامگاه فردا دوشنبه ۲۲ مه به اجرا در می‌آید.

فرماندهی ارتش سودان افزود: این توافق، تنها حوزه‌های نظامی و فنی مربوط به اجرای آتش‌بس موقت، آزادی رفت‌وآمد غیرنظامیان و حمایت از آنان در برابر خشونت و تجاوزهای شورشیان، تخلیه بیمارستان‌ها، حفاظت از بخش‌های خدماتی و موضوعات مرتبط را در برمی‌گیرد و به هیچ کدام از موضوعات سیاسی نمی‌پردازد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا