استخدام بیش از ۴۰هزار نفر در حوزه سلامت؛ بزودی/فداکاریهای مدافعان سلامت تا ابد جاودان خواهدماند
استخدام بیش از ۴۰هزار نفر در حوزه سلامت؛ بزودی/فداکاریهای مدافعان سلامت تا ابد جاودان خواهدماند

آیین تجلیل از بانوان مدافع سلامت شهر تهران با حضور معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، شهردار منطقه۹، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران و بانوان مدافع سلامت مناطق ۲۲گانه در سالن همایش های برج آزادی برگزار شد.   به گزارش ایسنا، بر […]آیین تجلیل از بانوان مدافع سلامت شهر تهران با حضور معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، شهردار منطقه۹، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران و بانوان مدافع سلامت مناطق ۲۲گانه در سالن همایش های برج آزادی برگزار شد.  

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، عباس عبادی معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تشکر از شهرداری تهران به ویژه منطقه۹ در اجرای این گردهمایی گفت: همکاران ما در دوران سخت ۳ سال گذشته توانستند در سنگر خدمت به مردم از عهده وظیفه خود برآیند.

وی با اشاره به مجموع فعالیت های بخش بهداشت و درمان کشور در دولت سیزدهم افزود: کار ما در حوزه بهداشت و درمان به ۲بخش تقسیم می شود که در بخش اول که قابل توجه می باشد تعرفه گذاری خدمات پرستاری است که به دلایلی ۱۵ سال عملیاتی نشده بود و از آبان ماه اجرایی شد.

 معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: بخش دوم مربوط به مبحث استخدام در حوزه سلامت می باشد که تفاهمات با سازمان استخدامی در حال نهایی شدن است که در صورت صدور مجوز، آزمون استخدامی را با رعایت اولویت افرادی که در دوران کرونا فعال بوده اند، تا پایان سال برای بالغ بر ۴۰هزار نفر اجرایی می کنیم.

شهردار منطقه۹: قدردان زحمات اسوه های مجاهدت در حوزه سلامت هستیم

در ادامه این مراسم سیدمحمدرحیم مرتضوی شهردار منطقه۹ گفت: پاسداشت عزیزانی که در امر ایثار و فداکاری در حوزه سلامت در دوران کرونا حضور فعال در سنگر خدمت به شهروندان داشتند ما را بر آن داشت تا ویژه برنامه ای را در سطح مناطق ۲۲گانه شهری اجرا کنیم.

وی افزود: بانوان فداکار ما در عرصه خدمت در دوران گسترش کرونا جانفشانی های زیادی کرده و تعدادی از این عزیزان در راه خدمت به شهروندان به درجه رفیع شهادت نائل شدند که ما نیز بر خود می دانیم تا قدردان زحمات این عزیزان و اسوه های مجاهدت باشیم.

سوده نجفی: بزرگان دین هم لباس پرستاری را بر تن داشته اند  

سوده نجفی عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران ضمن تشکر از مجموعه شهری در منطقه۹ بواسطه برگزاری این برنامه آن را حرکتی ارزشمند دانست و گفت: بزرگان دین هم لباس پرستاری را بر تن داشته اند که در صدر آنها حضرت زینب(س) است که روز ولادت این بانوی گرامی روز پرستار نام گرفته است.

او خدمت در لباس پرستاری را افتخار دانست و ضمن تشکر از زحمات جامعه پرستاری در دوران کرونا تاکید کرد: بی شک برگزاری برنامه هایی از این قبیل در راستای گرامیداشت عزیزانی است که خالصانه و با تمام توان تلاش کرده تا زمینه بهبود و سلامت شهروندان را فراهم کنند قابل تقدیر و زحمات پرستاران فراموش نشدنی است.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران: فداکاریها و جانفشانی های شما تا ابد جاودان خواهد ماند

مریم اردبیلی مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران نیز که در مراسم تجلیل از بانوان مدافع سلامت ۲۲منطقه شهر تهران حضور یافت، گفت: خوشحالیم که در جمع بهترین ها هستیم، این محفل به برکت ایثار و فداکاری شما عزیزان تشکیل شده و بی شک فداکاریها و جانفشانی های شما تا ابد جاودان خواهد ماند.

وی با تشکر از منطقه۹ و تمامی عواملی که زمینه ساز اجرای این برنامه ارزشمند بوده اند، بیان کرد: بانوان ما نشان دادند هر کجا که امکان خدمت در راستای حفظ ارزش ها بوده پیشرو بوده که مجاهدتهای خستگی ناپذیر بانوان مدافع سلامت در دوران سخت کرونا سندی گویا بر صحت این ادعای به حق می باشد.

لازم به ذکر است در آیین تجلیل از بانوان مدافع سلامت شهر تهران که به میزبانی منطقه۹ و در سالن همایش های برج آزادی برگزار شد، ۱۳۰ بانوی مدافع سلامت مدافع سلامت مناطق ۲۲گانه حائز تقدیر بودند که از ۲۵نفر به صورت نمادین تجلیل شد. 

گفتنی است در این گردهمایی برنامه‌های متنوعی چون؛ سخنرانی، نمایش نماهنگ «قرنطینه»، اجرای تئاتر، اجرای سرود، روایت‌گری، شعرخوانی و طنزپردازی، پخش کلیپ «قدردانی»، اعلام فراخوان و ایجاد دبیرخانه ثبت خاطرات بانوان مدافع سلامت، روایتگری ۱۳۵ داستان مدافع سلامت و توزیع کتاب بین حاضرین، اجرای نقاشی زنده روی سن و پخش نماهنگ دعای فرج اجرا شد.

انتهای پیام منبع