استعفای «ولید جنبلاط» از ریاست حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
استعفای «ولید جنبلاط» از ریاست حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری النشره، «ولید جنبلاط» رئیس حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان، استعفای خود را از ریاست این حزب و همچنین شورای رهبری فعلی آن اعلام کرد. ولید جنبلاط همچنین خواستار برگزاری کنفرانس عمومی انتخابات در ۲۵ ژوئن ۲۰۲۳ مطابق با مفاد و اساسنامه داخلی حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان شد. […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری النشره، «ولید جنبلاط» رئیس حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان، استعفای خود را از ریاست این حزب و همچنین شورای رهبری فعلی آن اعلام کرد.

ولید جنبلاط همچنین خواستار برگزاری کنفرانس عمومی انتخابات در ۲۵ ژوئن ۲۰۲۳ مطابق با مفاد و اساسنامه داخلی حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان شد.

وی همچنین به دبیرخانه این حزب دستور داد تا طبق ضوابط و سازوکارهای مصوب، مقدمات لازم را به عمل آورده و بخشنامه‌های مربوط به تاریخ پذیرش درخواست‌های کاندیداتوری، مهلت انصراف و کلیه شرایط مربوط به روند انتخابات و صدور بخشنامه‌های مربوط به آن و تهیه فهرست اعضای کنفرانس عمومی و ارسال دعوتنامه برای آنها را صادر کند.

گفتنی است که ولید جنبلاط در ۲۹ آوریل ۱۹۷۷ پس از ترور پدرش «کمال جنبلاط» به عنوان رئیس حزب سوسیالیست مترقی انتخاب شد.منبع