استونی برای خروج سفیر روسیه تاریخ تعیین کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
استونی برای خروج سفیر روسیه تاریخ تعیین کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اینتل ریپابلیک، وزارت خارجه استونی از اقدام متقابل در برابر اخراج سفیر خود از روسیه خبر داد. ساعاتی پس از اعلام خبر اخراج سفیر استونی در مسکو از سوی وزارت خارجه روسیه، وزارت خارجه استونی نیز امروز دوشنبه در بیانیه ای خبر اخراج سفیر روسیه در این […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اینتل ریپابلیک، وزارت خارجه استونی از اقدام متقابل در برابر اخراج سفیر خود از روسیه خبر داد.

ساعاتی پس از اعلام خبر اخراج سفیر استونی در مسکو از سوی وزارت خارجه روسیه، وزارت خارجه استونی نیز امروز دوشنبه در بیانیه ای خبر اخراج سفیر روسیه در این کشور را اعلام کرد.

در بیانیه وزارت خارجه استونی آمده است که سفیر روسیه در استونی در ۷ فوریه همزمان با خروج سفیر استونی از روسیه، این کشور را ترک می کند.

وزارت خارجه روسیه در اطلاعیه‌ای نوشت که مارگوس لایدره، سفیر استونی در مسکو تا هفتم فوریه (۱۸ بهمن) باید روسیه را ترک کند.

بنا به اعلام وزارت خارجه روسیه، این اقدام در واکنش تلافی‌جویانه به «حرکت غیردوستانه استونی مبنی بر کاهش شدید شمار کارمندان روسیه در سفارت این کشور در تالین پایتخت استونی» صورت گرفته است.منبع