الاعرجی راهی تهران شد – ایسنا
الاعرجی راهی تهران شد – ایسنا

مشاور امنیت ملی عراق در راس هیاتی امنیتی راهی تهران شد. به گزارش ایسنا به نقل از السومریه نیوز، قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق در راس هیاتی امنیتی و به دستور محمد شیاع السودانی، نخست وزیر این کشور راهی تهران شد. در بیانیه مشاور امنیت ملی عراق آمده است که این سفر در راستای […]مشاور امنیت ملی عراق در راس هیاتی امنیتی راهی تهران شد.

به گزارش ایسنا به نقل از السومریه نیوز، قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق در راس هیاتی امنیتی و به دستور محمد شیاع السودانی، نخست وزیر این کشور راهی تهران شد.

در بیانیه مشاور امنیت ملی عراق آمده است که این سفر در راستای بررسی اقدامات انجام شده برای کنترل مرزهای ایران و عراق است.

پایگاه خبری العربی الجدید نیز روز گذشته(یکشنبه)به نقل از منابع مطلع اعلام کرد که قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق روز دوشنبه به تهران خواهد آمد.

این منابع اعلام کردند که الاعرجی در این سفر با مقامات ایران دیدار و در خصوص کنترل مرزهای ایران و عراق و اجرای توافق امنیتی امضا شده میان دو کشور رایزنی خواهد کرد.

این منابع که خواستار عدم فاش شدن نامشان شدند همچنین اعلام کردند که قاسم الاعرجی با علی اکبر احمدیان، دبیر شورای عالی امنیت ملی جدید ایران دیدار و درخصوص روابط دوجانبه و آخرین تحولات امنیتی گفت وگو خواهد کرد.

مشاور امنیت ملی عراق صبح روز شنبه در راس هیاتی راهی سلیمانیه شده بود.

دستگاه امنیت ملی عراق اعلام کرد که الاعرجی به دستور محمد شیاع السودانی، نخست وزیر این کشور به منظور بررسی اقدامات انجام شده برای کنترل مرزهای ایران و عراق راهی سلیمانیه شده است.

انتهای پیاممنبع