امام خمینی برای آزادی مردم و رفع محرومیت قیام کرد/ لزوم کمک بیشتر به محرومان
امام خمینی برای آزادی مردم و رفع محرومیت قیام کرد/ لزوم کمک بیشتر به محرومان

ایسنا/کرمان مشاور ارشد رئیس قوه قضائیه گفت: از همان ابتدا امام خمینی(ره) با یک هدف روشن انقلاب را آغاز کرد و فرمود این حرکت برای مردم، آزادی مردم و برای رفع محرومیت است. حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی شامگاه ۱۳ خردادماه در مراسم گرامیداشت سالروز ارحال امام خمینی(ره) در اداره کل کمیته امداد استان کرمان با […]


ایسنا/کرمان مشاور ارشد رئیس قوه قضائیه گفت: از همان ابتدا امام خمینی(ره) با یک هدف روشن انقلاب را آغاز کرد و فرمود این حرکت برای مردم، آزادی مردم و برای رفع محرومیت است.

حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی شامگاه ۱۳ خردادماه در مراسم گرامیداشت سالروز ارحال امام خمینی(ره) در اداره کل کمیته امداد استان کرمان با گرامیداشت یاد بنیانگذار انقلاب اسلامی اظهار کرد: امام پدر امت، محرومان و مستضعفان و دلسوز و فدایی مردم بود. ایشان همه وجود و هستی‌اش را برای ملت و به ویژه برای محرومان کشورش در اختیار گذاشت و تا آخرین لحظات عمر شریفشان دغدغه بزرگش زندگی مردم محروم بود.

وی افزود: از همان ابتدا امام با یک هدف روشن انقلاب را آغاز کرد و همزمان که گفتند ملت از زیر یوغ ستمگران (چه مستبدان داخلی و چه استعمارگران خارجی) نجات پیدا کنند، از همان اول فرمود این حرکت برای مردم، آزادی مردم و برای رفع محرومیت است و تلاشمان بر این است ملت ما سربلند باشد و احساس عزت و شرافت بکند، به خصوص کسانی که در محرومیت هستند.

پورمحمدی تصریح کرد: با گذشت تنها چند روز از پیروزی انقلاب، امام کمیته امداد را تشکیل داده و فرمودند جزء اصلی ترین رسالت های ماست و اگر انقلاب کردیم و این حرکت بزرگ سیاسی را انجام دادیم، صرفا نباید به یک شعار بسنده کرد و ملت باید احساس کند دارای عزت است و نباید در زندگی شان گرفتار باشند.

وزیر اسبق دادگستری گفت: خداوند در قرآن کریم نیز به پیامبر اسلام صلی الله علی و آله فرمود اول به فکر محرومان، یتیمان و نیازمندان باش. امام بزرگوار ما شاگرد مکتب پیامبر و درس خوانده این مکتب است و از روز نخست حرکت گفت اول باید به فکر محرومان باشیم و نزدیک ترین افرادش را به مسئولیت کمیته امداد منصوب کرد و در همه موضوعات امام تاکید داشتند به فکر این قشر باشیم.

وی در ادامه با اشاره به خدمات کمیته امداد در استان کرمان از جمله ساخت مسکن، حمایت از دانشجویان و دانش آموزان و … افزود: این خدمات در حالی است که کشور در سخت ترین شرایط و مشکلات اقتصادی است.

پورمحمدی ادامه داد: از روزهای اول انقلاب در کشور درگیری و حرف تجزیه زده شد و گروه‌های مارکسیستی از این فرصت استفاده کردند و در کردستان، آذربایجان، خوزستان و … ماه های اول انقلاب درگیر تجزیه طلبان بودیم.

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) قیام کرد به فکر مستضعفین باشد اما تمام انرژی کشور رفت برای جلوگیری از تجزیه کشور؛ بعد از تجزیه طلب ها، گروه‌های مختلف وضعیت دیگری ایجاد کردند و با القای تفکرات انحرافی فضای وحشتناکی ایجاد کردند و دانشگاه تهران خزانه اسلحه شده بود.

مشاور ارشد رئیس قوه قضائیه بیان کرد: در سال ۵۹ جنگ را بر کشور ما تحمیل کردند و کشور ما در طول ۹۰۰ کیلومتر مورد تجاوز قرار گرفت و میلیون ها نفر آواره شده و این وضع کشور بود و در حالی که قرار بود به محرومان کمک کنیم اما روی دست ما کلی جنگ زده و شهرهای خراب شده آمد.

وی با بیان اینکه هنوز داریم خسارات جنگ را می‌دهیم، افزود: همه زیرساخت ها و ظرفیت یک کشور را جنگ درگیر و مشکلات فراوانی ایجاد می کند؛ البته علی رغم همه مشکلات، کشور ما ایده و رسالت اصلی خود را در دفاع از زندگی و معیشت محرومان قرار داده است.

پورمحمدی تصریح کرد: دشمنان دست بردار نیستند و پشت سر هم فشارهای فراوانی بر ما وارد می کنند و تحریم اخیر که سخت ترین تحریم است ۱۳ ساله شده و اجازه خرید و فروش کالاهای مختلف را به کشور ما نمی دهند و حرفشان این است که چرا تسلیم ما نیستید و دنبال کشورهای محروم می روید؟

وی با اشاره به حمایت کشور ایران از مردم افغانستان و تحصیل ۷۰۰ هزار دانش آموز افغان در کشورمان بیان کرد: ما اکنون در سخت ترین شرایط اقتصادی، اولین کشور در پذیرش مهاجران محروم و کمک به زندگی آنان هستیم که این سختی ها می گذرد و افتخار و عزت برای ملت ایران باقی می ماند.

مشاور ارشد رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند صدای دفاع از مظلومان و محرومان را خفه کنند، گفت: غزه شهری به اندازه نصف کرمان است و بیش از یک میلیون نفر انسان اجازه هیچ کاری از جمله کشاورزی، ماهیگیری و … ندارند و باید به آنها امکانات برسد تا زنده بمانند حالا سئوال این است باید دست روی دست بگذاریم که اسرائیل هر جنایتی بکند؟ ما دفاع از این مردم مظلوم را فریاد می زنیم و صدایشان به گوش دنیا رساندیم و دشمنان از همین می ترسند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه امام خمینی(ره) از خود مردم بود و با این مردم زندگی کرد و با مردم صادق بود لذا به او اعتماد کردند و با او جنگیدند و با مشکلات ساختند، افزود: حتما باید کمک بیشتری به محرومان بشود و مقام معظم رهبری مثل امام از روز نخست بر این مسئله پای فشردند اما مشکلات زیاد است و مهم این است همبستگی و همدلی بین ما وجود دارد.

پورمحمدی تصریح کرد: باید مردم را یاری کنیم و بر مشکلات صبر کنیم و پای کشورمان بایستیم و باید بدانیم که مشکلات تمام می شود . امروز ما در سختی قرار داریم اما قدرتمند هستیم و با محاصره و تحریم زمینه رشد و توسعه ما قدم به قدم وفراهم شده و خواهد شد و خداوند فرمود “ان مع العسر یسری” و انشاءالله مردم ما به رشد و موفقیت خود می‌رسند.

انتهای پیام