امیدوارم در تایلند کار را تمام کنیمسرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان گفت: انتخاب بسکتبال با ویلچر مردان به عنوان تیم برتر آسیا از سوی کمیته پارالمپیک آسیا روحیه مضاعفی به تیم ملی تزریق کرد تا تلاش خود را برای کسب سهمیه پارالمپیک پاریس بیشتر کند.

محمدرضا دستیار در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد انتخاب تیم بسکتبال باویلچر مردان ایران از سوی کمیته پارالمپیک آسیا به عنوان تیم برتر آسیا، اظهار کرد: این تندیس به دلیل موفقیت‌هایی که طی یک سال گذشته در مسابقات جهانی و بازی‌های پاراآسیایی هانگژو داشتیم از سوی کمیته پارالمپیک آسیا به تیم بسکتبال با ویلچر ایران داده شد و چون اطلاعی از چنین برنامه‌ای نداشتم این تندیس مثل مسکنی بود که روحیه مضاعفی به من و تیم ملی تزریق کرد تا در شرایط بهتری خود را برای مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک پاریس که دی‌ماه در تایلند برگزار می‌شود، آماده کنیم.

وی گفت: قبل از اعزام به هانگژو هدف گذاری ما کسب سکوی قهرمانی بود اما متاسفانه مصدومیت یکی از بازیکنان در بازی برابر ژاپن سبب شد تا فینال را از دست بدهیم و سوم شویم. البته شرایط ما از نظر سخت افزاری و امکانات خیلی متفاوت از ژاپن و کره است و این تندیس به خاطر تلاش‌هایی که بازیکنان ما طی یکسال گذشته با کمترین امکانات و تجهیزات برای کسب جایگاه در بازی‌های پاراآسیایی انجام دادند از سوی کمیته پارالمپیک آسیا داده شد که افتخار بزرگی برای بسکتبال باویلچر بود و وظایف ما را سنگین تر کرد.

دستیار همچنین از اضافه شدن 9 لژیونر به آخرین اردوی تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان اعزامی به مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک پاریس خبر داد و افزود: در حال حاضر اولین اردوی آمادگی اعزامی به مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک پاریس با حضور 10 ورزشکار در محل فدراسیون جانبازان و توان یابان در حال برگزاری است که این اردو تا 21 آذر ادامه دارد. دومین و آخرین اردوی آمادگی با حضور 9 لژیونر در اواخر آذر برگزار می‌شود و در پایان 12 بسکتبالیست اعزامی به مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک در تایلند شناسایی و معرفی خواهند شد.

سرمربی تیم ملی بسکتبال باویلچر مردان در پاسخ به این پرسش که چقدر امیدوار به کسب سهمیه پارالمپیک پاریس در تایلند هستید، خاطرنشان کرد: در این دوره تنها 8 تیم به پارالمپیک پاریس می‌روند که تاکنون تیم‌های بسکتبال باویلچر انگلیس، اسپانیا و آمریکا موفق به کسب سهمیه شده‌اند و در تایلند نیز تنها تیم قهرمان می‌تواند سهمیه را به خود اختصاص دهد. البته اگر ما نتوانیم در تایلند سهمیه بگیریم یک فرصت دیگر فروردین ماه در پاریس خواهیم داشت که قطعا شرایط کسب سهمیه در پاریس سخت‌تر از تایلند خواهد بود. امیدوارم در تایلند کار را تمام کنیم.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا مردان بسکتبال باویلچر از نظر تجهیزاتی دچار مشکل هستند؟ تصریح کرد: در حال حاضر از نظر تجهیزاتی هیچ مشکل خاصی وجود ندارد و بازیکنان چه داخلی و چه آن هایی که به عنوان لژیونر در تیم‌های مختلف اروپایی بازی می‌کنند از ویلچرهای مدرن و استاندارد برخوردارند و شرایط راضی کننده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا