انتقاد تند “دهدار” از هیات وزنه‌برداری خوزستان: رها شده‌ایم!

ایسنا/خوزستان ملی‌پوش دسته ۱۰۲ کیلوگرم ایران با انتقاد از هیات وزنه‌برداری خوزستان، معتقد است رئیس این هیات، شأن و شخصیت وزنه‌بردار خود را حفظ نکرده است.

رضا دهدار در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص عملکردش در مسابقات آسیایی کره جنوبی، اظهار کرد: پیش از این رقابت‌ها حدود ۴۵ روز در اردو بودیم و زیر نظر آقای نواب نصیرشلال تمرینات سخت و فشرده‌ای را برگزار کردیم. البته مدت زمان اردو برای رسیدن به آمادگی کامل کم بود اما من تمام تلاشم را کردم تا بتوانم نتیجه خوبی در آسیایی کسب کنم.

۹۰ درصد قهرمانان دسته ۱۰۲ کیلوگرم در آسیا هستند

وی با بیان این که می‌دانستم واقعاً با توجه به رقبای بسیار خوبم کار سختی در آسیا خواهم داشت، ادامه داد: البته تمام تلاشم را کردم بهترین نتیجه را کسب کنم ولی وقتی وارد مسابقات شدم همان‌طور که قابل پیش‌بینی بود مسابقات از سطح بالایی برخوردار بود و می‌توانم بگویم ۹۰ درصد قهرمانان دسته ۱۰۲ کیلوگرم و اصلی‌ترین رقبای من در قاره آسیا هستند. به هر حال خودم می‌دانم در ادامه نیز چقدر کارم سخت است و باید بیشتر از این تلاش کنم. باید تمریناتم را محکم‌تر از قبل ادامه دهم و تمام هدفم این است در مسابقات جهانی عربستان حضور داشته باشم. این رقابت‌ها بسیار مهم هستند و کسانی که می‌خواهند به المپیک بروند باید در این رویداد نیز شرکت کنند. امیدوارم در مسابقات پیش رو به مدال برسم.

اصلی ترین رقیبم در ایران سهراب مرادی است

این وزنه‌بردار خوزستانی خاطرنشان کرد: مهم‌تر از همه این است که من یک رقیب بسیار خوب ایرانی به نام سهراب مرادی دارم که یکی از اصلی‌ترین رقبای من محسوب می‌شود و می‌دانم که کارم از این بابت نیز خیلی سخت است. مرادی با وجود این که از ناحیه دست آسیب دیده بود و مجدداً به عرصه وزنه‌برداری برگشته، ورزشکار بزرگی است و از تجربه زیادی برخوردار است. او یک وزنه‌بردار بااستعداد است و همین کار را برای هر رقیبی از جمله خود من سخت می‌کند اما تمام تلاشم را می‌کنم تا مجموع بیش از ۳۹۰ کیلوگرم را ثبت کنم و به المپیک برسم.

انتقاد تند "دهدار" از هیات وزنه‌برداری خوزستان: رها شده‌ایم!

در کره جنوبی کم نگذاشتم

وی در پاسخ به این سؤال که چقدر از وزنه‌های یک‌ضرب و دوضرب در مسابقات آسیایی کره جنوبی راضی هستید؟ گفت: در یک‌ضرب ۱۷۲ کیلوگرم و در دوضرب ۲۱۱ کیلوگرم را به ثبت رساندم و این در حالی بود که در تمرینات تیم ملی بیش‌تر از ۱۷۰ کیلوگرم در یک‌ضرب و ۲۱۰ کیلوگرم در دوضرب نزده بودم. به هر حال مدت زمان کم اردوی تیم ملی باعث شد نتوانم پشت وزنه‌های بیشتری قرار بگیرم و به همین دلیل علی‌رغم اینکه آمادگی روحی خوبی داشتم با آمادگی بدنی کامل وارد مسابقات کره جنوبی نشدم. البته واقعاً برای آن وزنه‌ها کم نگذاشتم و تمام تلاشم را کردم که بهترین وزنه‌ها را ثبت کنم اما متأسفانه نشد، البته اگر آن وزنه‌هایی را که انداختم بالای سر می‌بردم می‌توانستم به مدال طلای دوضرب و مجموع نیز برسم.

تلاش می‌کنم به مجموع ۴۰۰ کیلوگرم برسم

دهدار درباره اینکه رئیس فدراسیون عنوان کرده اگر وزنه‌برداران ایرانی می‌خواهند به المپیک برسند باید بتوانند مجموع بیش از ۴۰۵ کیلوگرم را ثبت کنند، عنوان کرد: آقای انوشیروانی حرفی درستی را عنوان کرده است و من مطمئنم با ثبت رکورد ۴۰۰ یا ۴۰۵ کیلوگرم مجموع می‌توان به مدال المپیک رسید. من هم تمام تلاشم را می‌کنم که به مجموع ۴۰۰ کیلوگرم برسم و مطمئنم با این رکورد قطعاً جزو ۱۰ نفر برتر رنکینگ جهان قرار می‌گیرم. من باید تمام تلاشم را کنم تا مجموع ۴۰۰ کیلوگرم را ثبت کنم تا خیالم از بابت رقبای داخلی‌ام راحت‌تر شود.

با نصیرشلال در جهانی هم روی سکوی تیمی می ایستیم

وی درباره کارکردن با نواب نصیرشلال سرمربی جدید تیم ملی نیز گفت: در مدت زمانی که وی سرمربی تیم ملی شده به نظر من خوب ظاهر شده است و در این مدت زمان کم عملکرد او باعث شد تیم ملی ایران در رقابت‌های کره جنوبی قهرمان شود اما مطمئنم کارمان در ادامه خیلی سخت است ولی مطئمن‌تر هستم که با برنامه‌ریزی‌هایی که سرمربی تیم ملی از الان انجام داده است و با توجه به تجربه خوبی که دارد تیم ملی ایران می‌تواند در جهانی پیش رو ضمن کسب سهمیه المپیک، روی سکوی جهانی هم قرار بگیرد. همچنین با توجه به تلاش‌هایی که رئیس فدراسیون داشته است کیفیت اردوها خوب بود و مطمئناً در ادامه بهتر هم خواهد شد.

انتقاد تند "دهدار" از هیات وزنه‌برداری خوزستان: رها شده‌ایم!

رییس هیات خوزستان وزنه‌برداران خود را رها کرده است

دهدار در پاسخ به این سؤال که پیش از اعزام تیم ملی ایران به مسابقات کره جنوبی شنیده شد رئیس هیات  مازندران با حضور در اردوی تیم ملی وزنه‌برداران خود را مورد شارژ مالی و روحی قرار داد، آیا این اتفاق با توجه به اینکه شما و ایوب موسوی وزنه‌برداران خوزستانی اعزام به کره جنوبی بودید، برایتان رقم خورد؟ گفت: مسئولان استان مازندران همیشه به ورزشکاران خود لطف دارند. البته همیشه مسئولان هیات‌های وزنه‌برداری به وزنه‌برداران خود پیش از مسابقات به دیدار ورزشکاران خود می روند و به آن ها پاداش می‌دهند و قطعاً آنها با روحیه خوبی عازم مسابقات می‌شوند. فشارهایی که ما در اردوهای تیم ملی تحمل می‌کنیم قطعاً با روحیه‌ای که از سوی رؤسای هیات‌ها به ما داده می‌شود، کمتر می‌شود زیرا ورزشکار متوجه می‌شود در کنار سختی‌های روحی روانی که تحمل می‌کند، تنها نیست و وقتی پاداشی هم به ورزشکار داده می‌شود طبیعتاً آن وزنه‌بردار با روحیه دوچندان به مسابقاتمی‌رود. موضوعی که ما بارها از سوی رؤسای هیات‌های مازندران، لرستان و زنجان شاهد بودیم اما متأسفانه این رفتار و عملکرد را از سوی آقای قریشی رئیس هیات وزنه‌برداری خوزستان شاهد نبوده‌ایم و او چند سالی است که وزنه‌بردار خوزستانی را رها کرده است.

در خوزستان هدیه‌ وزنه‌برداران به رؤسای هیات‌های شهرستانی می‌رسد!

وی افزود: طی این سال‌ها من و ایوب موسوی عضو تیم ملی بوده‌ایم و آنچه من به شخصه متوجه شده‌ام این است که آقای قریشی وزنه‌بردارهای خود را رها کرده است و من فکر می‌کنم این که ما چه نتیجه‌ای کسب کنیم اصلاً برای او اهمیتی ندارد و فکر می‌کنم او فقط به میز ریاست خود فکر می‌کند زیرا حمایت‌هایی که باید از ورزشکار خود داشته باشد تا ورزشکار بتواند افتخارآفرینی کند را ندارد. به نظر من او همیشه به جای حمایت از وزنه‌برداران خود هوای رؤسای هیات‌های شهرستانی را داشته است تا شاید اگر بخواهد مجدداً رئیس هیات شود بتوند از طریق آنها رأی بیاورد. هدیه‌ای که باید به وزنه‌بردار بدهد من فکر می‌کنم نصیب رؤسای شهرستانی می‌شود و به نظر من رئیس هیات وزنه‌برداری خوزستان شأن و شخصیت وزنه‌بردار خود را حفظ نکرده است. من وزنه‌بردار استان خوزستان هستم و تاکنون دو مدال جهانی کسب کرده‌ام اما فکر می‌کنم هنوز وزنه‌برداران خوزستانی من را نمی‌شناسند و این واقعاً یک درد است.

به بی‌مهری و بی‌توجهی‌های هیات خوزستان عادت کرده‌ام

دارنده مدال طلای وزنه برداری جهانی کلمبیا ادامه داد: وقتی می‌بینم سایر هیات‌های وزنه‌برداری کشور چقدر پرشور و پرهیجان و حتی در حالی که شاید می‌دانند وزنه‌بردارشان شانس مدال نیست از آن ها چگونه حمایت می‌کنند، واقعاً احساس ناامیدی می‌کنم که هیات وزنه‌برداری خوزستان وظیفه خود را به خوبی انجام نمی‌دهد. وقتی از مسابقات جهانی تایلند برگشتم، آقای قریشی حتی یک بار هم از من تجلیل نکرد، در حالی که این وظیفه یک هیات ورزشی بوده ولی او تاکنون حتی یک بار هم به من پاداشی نداده است. از مسابقات آسیایی ازبکستان و جهانی کلمبیا هم که برگشتم به همین صورت من دیده نشدم. البته من قبلاً بیش از این ناراحت می‌شدم اما اکنون چندان دیگر برایم مهم نیست و شاید به این بی‌مهری‌ها عادت کرده‌ام. در واقع من به رفتارهای رئیس هیات وزنه‌برداری خوزستان و بی‌توجهی‌هایش عادت کرده‌ام. البته حالا به این نتیجه رسیده‌ام که دیگر نباید انتظاری از هیات استان داشته باشم و تنها باید کار خودم را انجام دهم.

انتقاد تند "دهدار" از هیات وزنه‌برداری خوزستان: رها شده‌ایم!

۳ نوجوان با نوع رفتاری که با من شد، وزنه برداری را رها کردند

وی خاطرنشان کرد: این را هم بگویم موضوعی که بیشتر از همه من را دلگیر کرد این بود که پیش از اعزام تیم ملی به مسابقات کره جنوبی، آقای قریشی دو روز به تهران آمده بود اما حتی حاضر نشد دیداری با من و ایوب موسوی داشته باشد. آیا مشکلی وجود دارد که آقای قریشی با من و دیگر وزنه‌بردار خوزستانی تیم ملی به این صورت رفتار می‌کند؟ امیدوارم حداقل آن نوجوانانی که در استان خوزستان امثال رضا دهدار و ایوب موسوی را می‌بینند دلسرد نشوند و به کارشان ادامه دهند. سه نوجوان به نام‌های آریا راهدار، متین نصیری و حسین نوری‌زاده در باشگاه شهر رامهرمز داشتیم که وقتی من از مسابقات جهانی برگشتم و دیدند هیچ کسی به من هیچ توجهی نداشت ناراحت ‌شدند و در حالی که بهترین استعدادهای باشگاه رامهرمز بودند ورزش را رها کردند و دلسرد شدند. من معتقدم اگر آقای قریشی به خودش نیاید واقعاً بعید می‌دانم که وزنه برداری استان خوزستان بتواند به جز دهدار و موسوی دیگر کسی را در اردوهای تیم ملی داشته باشد. نمی‌دانم علت اینکه آقای قریشی تأکید دارد که بگوید هیات برتر خوزستان هستند، چیست؟ از نظر من هیات برتر استان های لرستان، زنجان و مازندران است. هیات‌هایی که برای ورزشکاران خود ارزش قائل هستند و از آنها حمایت می‌کنند و از نظر من همیشه هیات برتر استان مازندران است.

قدردانی از شهردار رامهرمز

دهدار عنوان کرد: از مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان می‌خواهم واقعاً این موضوع را پیگیری کند که چرا در حالی که من سهمیه المپیک گرفته ام ولی هیات وزنه‌برداری خوزستان وزنه بردار خود را رها کرده است. از مدیرکل می‌خواهم ضمن بررسی این موضوع به سؤال من جواب دهد که چرا من باید چنین شرایطی داشته باشم؟ البته باید از آقای رستم گردونی شهردار رامهرمز تشکر کنم که با وجود این که من کارمند شهرداری هستم، همیشه با مرخصی‌های من موافقت کرده است تا بدون دغدغه در اردوهای تیم ملی و مسابقات شرکت کنم. روزی که با او ملاقات داشتم به من گفت “اصلاً نگران کارت نباش و تو باعث افتخار شهر ما هستی و بدون دغدغه به کارت ادامه بده تا روزی که المپیکی شود” و ای کاش همه مسئولان مثل شهردار رامهرمز از یک ورزشکار به این صورت حمایت کنند و به فکر توسعه و پیشرفت شهر خود باشند.

انوشیروانی گفت “تو حتما المپیکی می‌شوی”

وی در پایان گفت: زمانی که از کره جنوبی برگشتیم با آقای انوشیرانی رئیس فدراسیون صحبت کردم و او به من گفت نگران چیزی نباشید و اگر کمبودی هم وجود داشته باشد برطرف می‌کنم و تو توانایی این را داری که یک روز المپیکی شوی و این گفت‌وگو خیلی به من روحیه داد و امیدوارم در مسابقات بعدی بهترین نتیجه را برای کشورم کسب کنم.

انتهای پیام


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا