کد خبر : 42394
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۵:۳۵

انجام مقدمات برگزاری انتخابات پارلمانی در لبنان

انجام مقدمات برگزاری انتخابات پارلمانی در لبنان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «نجیب میقاتی» نخست وزیر لبنان، تأکید کرد که همه مقدمات برای برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور که فردا (یکشنبه) در داخل لبنان برگزار می‌شود، آماده است. نجیب میقاتی در دیدار با هیئت ناظر اتحادیه اروپا اعلام کرد: دولت تمام تمهیدات لازم را برای برگزاری آزادانه و دموکراتیک انتخابات پارلمانی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «نجیب میقاتی» نخست وزیر لبنان، تأکید کرد که همه مقدمات برای برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور که فردا (یکشنبه) در داخل لبنان برگزار می‌شود، آماده است.

نجیب میقاتی در دیدار با هیئت ناظر اتحادیه اروپا اعلام کرد: دولت تمام تمهیدات لازم را برای برگزاری آزادانه و دموکراتیک انتخابات پارلمانی در روز یکشنبه انجام داده است و فقط این مسئله باقی مانده که لبنانی‌ها با مشارکت گسترده به پای صندوق‌های رأی بروند.

وی در ادامه افزود: همواره بخش وسیعی از لبنانی‌ها خواستار تغییر هستند و این فرصت مناسبی برای روشن کردن این تغییر در چارچوب‌های قانون اساسی است.

نجیب میقاتی در پاسخ به گفته‌هایی مبنی بر تخلف در انتخابات اعلام کرد: این صحبتی است که در تمامی عملیات‌های رای‌گیری مطرح است و مراجع ذی‌صلاح در حال بررسی این موضوع هستند.

«بسام مولوی» وزیر کشور لبنان نیز یادداشت تفاهمی را با هیئت اتحادیه عرب برای نظارت بر انتخابات پارلمانی لبنان امضا کرد که این یادداشت تفاهم کلیه مراحل رأی گیری در لبنان تا اتمام روند شمارش آرا و اعلام نتایج را پی‌گیری می‌کند.

روز گذشته سفارت روسیه در بیروت فاش کرد که گروهی از ناظران روسی برای نظارت بر انتخابات پارلمانی لبنان که قرار است در پانزدهم ماه مه جاری برگزار شود، عازم این کشور شده‌اند.

بعد از برگزاری دو مرحله از انتخابات برای لبنانی‌های مقیم کشورهای خارجی، انتخابات پارلمانی در داخل این کشور برای انتخاب 128 نماینده در پانزدهم این ماه برگزار می‌شود و 103 لیست شامل 718 نامزد در 15 حوزه انتخاباتی با هم رقابت خواهند کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود