انگیزه ملت ایران در پاسداشت روز قدس مضاعف است

ایسنا/اصفهان یک عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: مردم ایران در روز قدس امسال با انگیزه مضاعفی شرکت خواهند کرد و انزجار خود را از جنایات رژیم صهیونیستی نشان خواهند داد.

حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر در گفت‌وگو با ایسنا درباره روز قدس و لزوم پاسداشت این روز، اظهار کرد: روز قدس از همان اوایل انقلاب به‌عنوان روز دفاع از ملت مظلوم فلسطین و محکوم کردن جنایات صهیونیست‌ها تعیین شد، اما امسال این روز یک ویژگی خاص دارد. در شرایطی هستیم که جنایات اسرائیل به جایی رسیده که حتی در داخل اسرائیل، مردم در مخالفت با رژیم نتانیاهو تظاهرات برگزار می‌کنند. به هر حال در اسرائیل هم انسان‌های آزاده پیدا می‌شوند که این جنایات را محکوم کنند.

وی افزود: البته آمریکا و غرب از اسرائیل حمایت می‌کنند و در شرایطی که مخالفت با صهیونیست‌ها در کشورهای غربی هم به اوج رسیده، طبیعی است که ملت ایران با روحیه آزادی‌خواهی که دارند با زبان روزه از مردم ستمدیده فلسطین و نوار غزه حمایت می‌کنند و در روز قدس به شکل گسترده به میدان خواهند آمد.

این عضو جامعه روحانیت مبارز، تصریح کرد: در حدیث نبوی داریم که «هر کس ندا و استغاثه مسلمانی را شنید، اما به کمک او نشتابد مسلمان نیست». بنابراین کمترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم حضور پرشور در روز قدس است و در این روز ملت ایران نابودی این رژیم غاصب را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنند.

رهبر با بیان اینکه شهادت سردار زاهدی و جمعی از یاران او در کنسولگری ایران در دمشق خشم ملت ایران را دوچندان کرده است، خاطرنشان کرد: به همین دلیل مردم ایران در روز قدس امسال با انگیزه مضاعفی شرکت خواهند کرد و انزجار خود را از جنایات رژیم صهیونیستی نشان خواهند داد. شهید زاهدی که اهل اصفهان بود و سوابق درخشانی در دفاع مقدس و حمایت از جبهه مقاومت داشت مظلومانه به شهادت رسید. این شهدا درجات بالایی در بهشت برین خواهند داشت.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا