کد خبر : 48756
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۷:۴۹

اهمیت وکیل خانواده و مهریه در پرونده‌های خانواده

اهمیت وکیل خانواده و مهریه در پرونده‌های خانواده

وکیل جرایم رایانه ای به کسی گفته می‌شود که با تحصیل اطلاعات حقوقی در خصوص دنیای جرایم کامپیوتری و اینترنتی می‌تواند با موشکافی قوانین سایبری، مشکلات حقوقی شما را برطرف کند. جرایم کامپیوتری به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند که رایج‌ترین آنها در کشورمان کلا‌هبرداری‌های رایانه‌ای و جعل سایبری و انواع مختلف سرقت کامپیوتری است. گروه

وکیل جرایم رایانه ای به کسی گفته می‌شود که با تحصیل اطلاعات حقوقی در خصوص دنیای جرایم کامپیوتری و اینترنتی می‌تواند با موشکافی قوانین سایبری، مشکلات حقوقی شما را برطرف کند. جرایم کامپیوتری به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند که رایج‌ترین آنها در کشورمان کلا‌هبرداری‌های رایانه‌ای و جعل سایبری و انواع مختلف سرقت کامپیوتری است.

گروه حقوقی وکلای کیا وکیل به دلیل همکاری با پلیس فتا می‌توانند اطلاعات حقوقی مورد نیاز را استخراج کند و از حقوق شما در رابطه با پرونده‌های سایبری به بهترین شکل دفاع کند.

جرائم سایبری و اهمیت وکیل سایبری در تهران

برای جرایمی کامپیوتری که علیه اطلاعات محرمانه افراد در سامانه‌های مخابراتی و رایانه‌ای صورت می‌گیرد، قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران مجازاتی در نظر گرفته است که این جرایم رایانه‌ای شامل موارد زیر می‌شود:

 1. شنود غیرمجاز
 2. جاسوسی رایانه‌ای
 3. دسترسی غیرمجاز و هک سیستم‌ها
 4. کلاه‌برداری و سرقت مرتبط با رایانه
 5. جعل رایانه‌ای
 6. نشر اکاذیب و هتک حیثیت
 7. ایجاد اخلال و تخریب داده‌ها با استفاده از سیستم‌های مخابراتی و رایانه‌ای
 8. انجام جرایم علیه اخلاق عمومی و عفت
 9. سایر جرائم
 10. در دسترس قرار دادن یا انتشار محتویات آموزشی
 11. توزیع یا تولید و در دسترس قرار دادن هر نوع ابزار الکترونیکی مانند نرم‌افزارها یا معامله داده‌ها

وکیل کامپیوتری و آشنایی با نکات مهم آن

هنگامی‌که وکیلی مدرک پایه یکک دادگستری را کسب کند و سپس در زمینه جرایم مربوط به کلاهبرداری رایانه ای اطلاعات و تجربه لازم را کسب کند، وی را وکیل سایبری می‌نامند. وکیل جرایم رایانه ای در تهران و غرب تهران توانایی حل پرونده رایانه ای، هک شرکت‌های بزرگ، هک‌های کامپیوتری و موارد دیگر را دارد و می‌تواند با موفقیت این پرونده‌ها را به مرحله اجرای احکام برساند.

اگر امکان مراجعه حضوری به دفتر وکلا برای شما وجود ندارد، می‌توانید به‌صورت آنلاین و با مراجعه به سایت کیا وکیل از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید. این مجموعه دارای وکلای ماهر و باتجربه است که به‌خوبی پاسخ تمامی سوالات شما را خواهند داد. مزیت روش آنلاین در این است که می‌توانید در هر زمان از روز به سایت مراجعه کرده و سوالات خود را مطرح کنید.

وکیل جرائم رایانه‌ای و حوزه کاری آن

وکیل جرایم کامپیوتری گروه حقوقی کیا وکیل می‌توانند به دو صورت زیر برای حل مشکل شما اقدام کنند:

 • مشاوره تلفنی در حد چند سوال و به‌صورت رایگان

توجه داشته باشید که در صورت نیاز به مشاوره دقیق و طولانی شدن مکالمه باید مبلغی را به‌عنوان حق مشاوره پرداخت کنید.

 • مراجعه به‌صورت حضوری و عقد قرارداد که هزینه آن با توجه به نوع و میزان پیچیدگی پرونده مشخص می‌شود.

اما چه زمانی باید به دفتر وکیل جرایم رایانه‌ای مراجعه کرد؟

درصورتی‌که اطلاعات شما برای طرح دعوا و فرایند دادرسی یا طرح دعوا کامل باشد، نیازی به گرفتن وکیل سایبری نخواهید داشت. با توجه به اینکه بیشتر افراد اطلاعات کافی و کامل را برای رسیدگی به پرونده و قوانین آن ندارند، احتمال پیروزی در پرونده به میزان 90 درصد کاهش خواهد یافت. پس بهترین کار کمک گرفتن از وکیلی مجرب و ماهر است، به‌ویژه برای پرونده‌های دارای پیچیدگی قضایی.

به‌طورکلی در زمانی که به طرح دعوا نیاز داشتید، بهترین کار مراجعه به‌ سایت کیا وکیل یا مراجعه حضوری به دفتر آنها و درخواست کمک است.

گرفتن وکیل جرایم اینترنتی

وکلای حقوقی کیا وکیل با سابقه درخشان و فعالیت حقوقی و وکلای حاذق و با تجربه می‌توانند به‌صورت تخصصی برای رفع مشکلاتی مانند جرائم رایانه‌ای و اینترنتی اقدام کنند. این افراد با موفقیت‌ها و تجربیات بسیار می‌توانند پرونده‌های دارای پیچیدگی بالا را با اظهارنامه اصولی و دقیق در مدت چند هفته به سرانجام برسانند. به‌طورکلی وکیل پرونده را به‌گونه‌ای پیش می‌برد که بتواند نتیجه دلخواه خود را کسب کند.

 قوه قضائی و تعیین مصادیق مجرمانه

قوه قضائیه موظف است تا در مدت 1 ماه از تاریخ تصویب این قانون برای تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، کمیته‌ای در محل دادستانی تشکیل دهد. نماینده یا وزیر وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، تحقیقات و فناوری، علوم، اطلاعات، دادگستری، سازمان صدا و سیما، علوم انتظامی و سایر موارد به انتخاب کمیسیون صنایع و معدن مجلس شورای اسلامی یک نفر خبره و نماینده مجلس شورای اسلامی به انتخاب کمیسیون قضایی و حقوقی و با تایید مجلس شورای اسلامی یک نماینده را برای تشکیل کمیته انتخاب می‌کنند.

لازم به ذکر است که دادستان کل کشور، ریاست کمیته را بر عهده دارد. به‌طورکلی باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • کمیته موظف است که به شکایات مرتبط با مصادیق پالایش‌شده رسیدگی کند و برای آنها تصمیم بگیرد. توجه داشته باشید که رای کمیته قطعی است.
 • افرادی که خدمات میزبانی را ارائه می‌دهند، موظفند که به‌محض دریافت دستور کمیته تعیین مصادیق مذکور یا مقام قضایی مسئول رسیدگی، از ادامه دسترسی به اطلاعات محرمانه ممانعت کند. اگر به‌صورت عمدی از اجرای این دستور خودداری کنند، آنها را منحل خواهند کرد.

اگر به علت بی‌مبالاتی و بی‌احتیاطی زمینه دسترسی به اطلاعات شخصی را فراهم کنند، ابتدا به جزای نقدی بین 20 تا 100 میلیون ریال محکوم خواهند شد. در مرحله دوم بین 100 میلیون تا 1 میلیارد ریال و در مرتبه سوم، بین 1 تا 3 سال محکوم به تعطیلی موقت خواهند شد.

 • افرادی که خدمات میزبانی را ارائه می‌دهند، موظفند که در صورت آگاهی از وجود محتوای مجرمانه به کمیته تعیین مصداق اطلاعات لازم را بدهند.

در این مفاله سعی کردیم به معرفی وکیل رایانه ای و حوزه کاری و اهمیت آن بپردازیم. با توجه به اینکه امروزه جرائم سایبری مانند کلاه‌برداری‌های اینترنتی افزایش‌یافته است برای موفقیت در پرونده باید به موسسه حقوقی کیا وکیل مراجعه کنید. همچنین می‌توانید به‌صورت غیرحضوری و آنلاین مشاوره رایگان داشته باشید و سوالات خود را مطرح کنید.

برچسب ها :

ناموجود