کد خبر : 46159
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۶:۳۳

بررسی پیش‌نویس بازنگری «سیاست‌های کلی معدن» در مجمع تشخیص

بررسی پیش‌نویس بازنگری «سیاست‌های کلی معدن» در مجمع تشخیص

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم و با حضور جمعی از اعضای مجمع، روسای کمیته های مرتبط و نمایندگانی از فعالان بخش خصوصی در حوزه معدن تشکیل جلسه داد. در این جلسه، پیش نویس بازنگری «سیاست های کلی معدن» که توسط

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم و با حضور جمعی از اعضای مجمع، روسای کمیته های مرتبط و نمایندگانی از فعالان بخش خصوصی در حوزه معدن تشکیل جلسه داد.

در این جلسه، پیش نویس بازنگری «سیاست های کلی معدن» که توسط کمیته‌های کمیسیون در دبیرخانه مجمع تنظیم شده با مد نظر قراردادن پیشنهادهای خانه معدن ایران و سازمان انرژی اتمی مورد بحث قرار گرفت.

«تبدیل سرمایه معدنی کشور به سرمایه ملی پایدار»، «ارتقاء بهره‌وری و افزایش سهم معدن در تولید ناخالص ملی» و «برداشت صیانتی از معادن» از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت.

 سیاست‌های کلی معدن در سال 1379 توسط مقام معظم رهبری پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شد و جلسات بازنگری در این سیاست ها، متناسب با شرایط، نیازها و اولویت های کشور با بهره گیری از نظرات کارشناسی دستگاه های مسئول در کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع به منظور رسیدن به پیش نویسی قابل ارائه به صحن مجمع در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود