بررسی کیفیت سالن‌های متقاضی جشنواره فیلم فجر در استان‌ها
بررسی کیفیت سالن‌های متقاضی جشنواره فیلم فجر در استان‌ها

در حالیکه کمتر از ۱۰ روز به آغاز جشنواره فیلم فجر باقی است، مدیر امور استان‌های این رویداد اعلام کرد که تمامی استان‌ها سالن‌های نمایش جشنواره خود را تعیین کرده‌اند، بنابراین کیفیت سالن‌های معرفی شده بخش استانی در حال بررسی است و نتیجه نهایی به زودی اعلام خواهد شد. به گزارش ایسنا، روابط عمومی جشنواره […]در حالیکه کمتر از ۱۰ روز به آغاز جشنواره فیلم فجر باقی است، مدیر امور استان‌های این رویداد اعلام کرد که تمامی استان‌ها سالن‌های نمایش جشنواره خود را تعیین کرده‌اند، بنابراین کیفیت سالن‌های معرفی شده بخش استانی در حال بررسی است و نتیجه نهایی به زودی اعلام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، روابط عمومی جشنواره فیلم فجر گزارش داد که وبینار توجیهی بخش استانی چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر با حضور دبیر و مدیران جشنواره فیلم فجر و مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت مجازی برگزار شد.

مجتبی امینی در این جلسه مجازی ضمن تشکر از حضور مدیران کل و معاونین هنری-سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها گفت: به لطف خدا و با کار مجدانه اعضای ستاد جشنواره فیلم فجر، آمادگی کافی برای برگزاری این رویداد مهم فرهنگی و هنری فراهم شده است.

دبیر چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر افزود: امسال حال و هوای مساعدی در ستاد جاری است و با اعلام نتایج هیات انتخاب با یک بسته ویژه از آثار سینمایی روبرو خواهیم شد که نشاط و امید را به مخاطبین هدیه می‌کند.

امینی ادامه داد: از مدیران کل محترم استانی انتظار می‌رود ضمن هماهنگی کامل با دستگاه‌های ذیربط در استان‌های خود پای کار باشند تا شاهد برگزاری جشنواره‌های با شکوه در سراسر میهن اسلامی‌مان باشیم.

محمدرضا سوقندی مدیر امور استان‌های جشنواره فیلم فجر در ادامه جلسه توضیح داد: بر اساس تاکید سازمان سینمایی و دبیر جشنواره، برگزاری همزمان جشنواره در استان‌ها به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گرفته‌است. کمیته امور استان‌ها هم با حضور همه بخش‌های فعال و اجرایی شکل گرفته‌است.

سوقندی بیان کرد: یکی از کارهای بسیار خوب این دوره تدوین شیوه‌نامه دائمی امور استان‌های جشنواره است که از خدمات اساسی و ماندگار خواهد بود.

مدیر امور استان‌های جشنواره همچنین اعلام کرد که تمامی استان‌ها سالن‌های نمایش جشنوار خود را تعیین کرده‌اند.

سوقندی ادامه داد: کیفیت سالن‌های معرفی شده بخش استانی در حال بررسی است و نتیجه نهایی به زودی اعلام خواهد شد.

در ادامه جلسه تعدادی از مدیران کل استانی به بیان مشکلات و خواسته‌های خود پرداختند و مدیران بخش‌های مختلف جشنوار فیلم فجر از جمله محمد رضا فرجی مدیر امور سینماهای جشنواره، عزت الله علیزاده مدیر پشتیبانی و فنی و میلاد شکرخواه مدیر فناوری جشواره به سوالات و ابهامات پاسخ گفتند.

********

اما در خبر دیگر آمده است که مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، از آمادگی کامل این استان برای میزبانی از اکران همزمان فیلم های چهل‌ویکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر و انجام تدارکات لازم برای این رویداد سینمایی خبر داد.

تقی صادقی با اشاره به آمادگی استان برای میزبانی از جشنواره فیلم فجر گفت: امسال نیز همچون سال های گذشته سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امکان اکران فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر در خراسان شمالی را فراهم کرده است و تمام تلاش ما این است جشنواره را به بهترین شکل ممکن برگزار کنیم.

رئیس ستاد برگزاری چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در خراسان شمالی تصریح کرد: یکی از مهمترین رخدادهای فرهنگی کشور، جشنواره فیلم فجر است و تاثیرگذاری آن بر کاهش آسیب های اجتماعی، فرهنگی یکی از مهمترین اهداف اکران همزمان آثار جشنواره فیلم فجر در استان می باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در ادامه افزود: برای تأمین و پخش فیلم های این دوره از جشنواره در سینماهای مرکز استان، هماهنگی های لازم از طریق سازمان سینمایی و تهیه کنندگان این فیلم‌ها انجام خواهد گرفت بر این اساس تمهیدات لازم برای حضور مردم مناطق حاشیه شهر برای دیدن فیلم های این دوره از جشنواره اندیشیده خواهد شد.

صادقی با ابراز امیدواری برای بهره مندی از فرصت به دست آمده نمایش فیلم های روز سینمای ایران در سینماهای مرکز استان اظهار کرد: پس از تأیید و تعیین سینماها برای نمایش این فیلم ها، به زودی جدول نهایی برنامه اکران ها، از طریق معاونت امور هنری و سینمایی اداره کل، برنامه ریزی و تنظیم می شود و از طریق رسانه ها در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر همزمان با تهران در ۳۱ استان کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام منبع