برگزاری آیین آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه مازندران
برگزاری آیین آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه مازندران

ایسنا/مازندران آیین آغاز سال تحصیلی جدید با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، جمعی از مسئولان، اعضای هیات علمی، یاوران علمی و دانشجویان در سالن اجتماعات شهید آوینی دانشکده هنر و معماری برگزار شد. از بین بردن هرگونه سوءاستفاده دشمن از جوانان  رییس دانشگاه مازندران بعد از ظهر امروز، ۴ مهر ماه در آیین […]


ایسنا/مازندران آیین آغاز سال تحصیلی جدید با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، جمعی از مسئولان، اعضای هیات علمی، یاوران علمی و دانشجویان در سالن اجتماعات شهید آوینی دانشکده هنر و معماری برگزار شد.

از بین بردن هرگونه سوءاستفاده دشمن از جوانان

 رییس دانشگاه مازندران بعد از ظهر امروز، ۴ مهر ماه در آیین آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه مازندران با اشاره به تقارن آغاز سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس، این ایام را یادآور رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان به‌ویژه شهیدان والامقام دانست و اظهار کرد: وظیفه ما در قبال دانشجویان به‌عنوان فرزندانی که امانت به دست ما سپرده شده است، این است که فرصت‌های خوبی را در حوزه‌های محتلف علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی در اختیارشان قرار دهیم و امکان هرگونه سوءاستفاده از این جوانان نخبه ایرانی را از دشمنان سلب کنیم.

حشمت اله علی نژاد با اشاره به اقدامات دانشگاه در خصوص طرح مسکن ملی، خواستار پیگیری جدی استانداری به‌عنوان نماینده عالی دولت در راستای تسریع در روند مراحل قانونی از سوی مسوولان مربوطه شد.

برگزاری آیین آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه مازندران

راه‌اندازی سامانه‌های پژوهشی، برقراری رفاهی حق مسکن، پیگیری دریافت تسهیلات از بانک‌ها و برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌های استان از دیگر موارد اشاره شده در سخنان رییس دانشگاه مازندران بود.

تلاش  دشمن در جنگ رسانه‌ای، ایجاد شکاف میان نخبگان است

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران نیز در این مراسم با اشاره به نقش اثر گذار دانشجویان و دانشگاهیان در ادوار مختلف تاریخی از جمله ۱۶ آذر، ایام انقلاب و جنگ تحمیلی، گفت: امروزه خلاء حضور اساتید و دانشجویان همانند آن دوران در دانشگاه احساس می‌شود و علی‌رغم وجود اساتید و دانشجویان انقلابی، باید در راستای پرورش جوانان انقلابی اهتمام ویژه‌ای به عمل آید.

برگزاری آیین آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه مازندران

روح‌الله سلگی فتح قله‌های رفیع علمی و شکستن انحصار علم از قدرت برخی از دولت‌های خاص توسط اساتید انقلابی از جمله شهدای ترور، گفت: تلاش همه‌جانبه دشمن در جنگ عظیم رسانه‌ای به‌خصوص در یک‌سال گذشته بر آن شد تا با ایجاد شکاف میان نخبگان به‌ویژه اساتید دانشگاه، خواستار فراهم‌ کردن زمینه برگزاری مناظرات تخصصی و گفتمان علمی میان گروه‌های مختلف علمی و سیاسی در دانشگاه شود.

وی با تاکید بر دیدگاه والای امامین انقلاب به دانشگاه به‌عنوان مبدأ تحولات جامعه و مرکز سعادت و شقاوت کشور، خواستار مشارکت فعال دانشگاه‌های استان در راستای توسعه و پیشرفت روزافزون استان و کشور با استفاده از ظرفیت‌های موجود در حوزه‌های مختلف شد.

نقد منصفانه و پذیرش متواضعانه، راه مقابله با هوچی‌گری دشمن

سید باقر حسینی مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران نیز در این آیین با اشاره به این موضوع که حرکت در مسیر شهدا، رمز عاقبت به خیری است، گفت: گره‌گشایی از کار مردم، از دستورات موکد دینی است و مسوولان باید به این موضوع توجه جدی داشته باشند و دسترسی به متولیان امر را فراهم کنند.

برگزاری آیین آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه مازندران

وی بر لزوم توجه به نقد منصفانه و پذیرش متواضعانه تاکید کرد و افزود: راه مقابله با هوچی‌گری دشمن، توجه به این امر مهم است.

دشمن از بین بردن وحدت و امنیت کشور را هدف قرار داده است

رحمت عباس‌نژاد سرپرست معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مازندران نیز در این مراسم با اشاره به وقایع سال گذشته، یکی از اهداف اصلی این اقدامات را هدف قراردادن دو عنصر وحدت و امنیت در کشور دانست و افزود: باید با تقویت ایمان و امید در میان دانشگاهیان و حمایت مسوولان در سطح کلان، شاهد تحولات اساسی و شناختی عمیق در حوزه دانشگاه باشیم.

وی در ادامه گزارشی از عملکرد دانشگاه در حوزه آموزش ارائه کرد و گفت: امسال در چارچوب صنعت‌محوری، جامعه‌محوری، نیازمحوری، مهارت افزایی و اشتغال‌آفرینی، فعالیت‌های مثبتی انجام شده است که از آن جمله می‌توان به بورس صنعتی، بورس دانش، جذب دانشجوی استعداد درخشان بر پایه سامانه نان اشاره کرد که امید می‌رود با حمایت همه ارکان دانشگاه شاهد پیشرفت روزافزون در این حوزه‌ها باشیم.

برگزاری آیین آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه مازندران

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به مقوله جذب دانشجویان بین‌المللی هم اشاره کرد و از دانشکده‌ها خواست تا به درخواست‌های ارسالی در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ دهند.

تاکید بر انجام دقیق حضور و غیاب الکترونیکی و برگزاری نشست هماهنگی با هیات رییسه دانشکده‌ها از دیگر مباحث مطرح‌شده توسط دکتر عباس‌نژاد بود.

ترکیب تزکیه و تعلیم، درهای رحمت را بر انسان می‌گشاید

مرتضی علویان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه نیز در این مراسم با اشاره به آیات قرآنی، تزکیه را مقدم بر تعلیم دانست و افزود: اگر این دو عنصر در کنار یک‌دیگر قرار گیرند، درهای حکمت بر روی انسان گشوده خواهد شد و در این صورت، ما به‌عنوان سربازان عرصه فرهنگی در انجام وظایف خود موفق خواهیم بود.

برگزاری آیین آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه مازندران

علویان با اشاره به اقدامات انجام ‌شده در حوزه فرهنگی در سه بخش اساتید، یاوران علمی و دانشجویان اظهار کرد: برگزاری جشنواره بین‌المللی حرکت، تدوین شیوه‌نامه سرامدان فرهنگی و برقراری مشوق‌های متنوع در راستای توسعه انجمن‌های علمی با حمایت اساتید، راه‌اندازی مرکز حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در طول سال از جمله این اقدامات است.

برگزاری آیین آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه مازندران

 ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام دانشگاه، پخش کلیپ‌های مختلف مناسبتی و اجرای موسیقی اصیل مازندرانی به خوانندگی عمران حیدرپور از دیگر برنامه‌های آیین آغاز سال تحصیلی جدید بود که در سالن اجتماعات شهید آوینی دانشگاه مازندران برگزار شد.

انتهای پیام