برگزاری دوره‌های تخصصی غواصی با حضور مدرسان جهانی
برگزاری دوره‌های تخصصی غواصی با حضور مدرسان جهانی

مسوول کمیته غواصی فدراسیون نجات غریق و غواصی با اشاره به ایجاد تحول در این رشته، گفت: به دنبال استانداردسازی و ارتقاء دانش مربیان با برگزاری دوره‌های تخصصی غواصی توسط مدرسان جهانی هستیم. سهیل سادات الحسینی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به این که چند سالی است دوره‌های تخصصی غواصی برای […]مسوول کمیته غواصی فدراسیون نجات غریق و غواصی با اشاره به ایجاد تحول در این رشته، گفت: به دنبال استانداردسازی و ارتقاء دانش مربیان با برگزاری دوره‌های تخصصی غواصی توسط مدرسان جهانی هستیم.

سهیل سادات الحسینی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به این که چند سالی است دوره‌های تخصصی غواصی برای مدرسان این رشته برگزار نمی‌شود، از زمان حضورم در فدراسیون غواصی سعی کرده‌ام در جهت دانش افزایی مدرسان و ارتقای سطح علمی آنها، یکسری دوره‌های تخصصی غواصی را مطابق با استانداردهای جهانی برگزار کنیم تا از علم روز دنیا عقب نمانیم. 

وی گفت: در حال حاضر ۳۰۰ مدرس فعال غواصی زن و مرد در کشور داریم که تلاش بر این است با حضور مدرسان جهانی اطلاعات آنها را براساس استانداردهای جهانی به روز کنیم تا مدرسان غواصی بیشتری در این عرصه داشته باشیم،

مسوول کمیته غواصی در پاسخ به این پرسش که آیا مشکلات بیمه‌ای غواصان رفع شده است یا خیر؟ تصریح کرد: باشگاه‌ها موظف هستند از تمام غواصانی که تحت پوشش آنها قرار دارند حمایت لازم را داشته باشند و موظف به بیمه آنها هستند، در حال حاضر نیز غواصان هیچ مشکلی از نظر بیمه ندارند.

وی همچنین از اعمال یکسری تغییرات در گواهینامه و دفترچه ثبت غواصی، غواصان خبر داد.

حسینی در پایان خاطرنشان کرد: به دنبال ایجاد تحول در غواصی و پیشرفت این رشته در آینده ای نزدیک هستیم.

انتهای پیاممنبع