بن فرحان: طرفین درگیری در سودان به مذاکرات پایبند باشند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
بن فرحان: طرفین درگیری در سودان به مذاکرات پایبند باشند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه الجزیره، وزیر خارجه عربستان اعلام کرد که در نشست سران اتحادیه عرب بر حل بحران فلسطین تاکید شد. «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان امروز جمعه اعلام کرد که بیانیه جده شامل ابتکاراتی برای تقویت اقدامات اعراب و تاکید بر محوریت آرمان فلسطین است. وزیر خارجه عربستان […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه الجزیره، وزیر خارجه عربستان اعلام کرد که در نشست سران اتحادیه عرب بر حل بحران فلسطین تاکید شد.

«فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان امروز جمعه اعلام کرد که بیانیه جده شامل ابتکاراتی برای تقویت اقدامات اعراب و تاکید بر محوریت آرمان فلسطین است.

وزیر خارجه عربستان در خصوص بحران سودان اعلام کرد که ریاض از همه طرف‌ها در سودان می‌خواهد نسبت به این بحران مسئولیت‌پذیری نشان دهند و مذاکرات را آغاز کنند.

بن فرحان تاکید کرد که مذاکرات صلح سودان همچنان در جده ادامه دارد، با این حال هنوز برای دستیابی به راه حل زود است.

وزیر خارجه عربستان یادآور شد که تلاش در مذاکرات جده بر این است تا پایان درگیری در سودان به گونه ای تضمین شود که امنیت غیرنظامیان حفظ شود.

سی و دومین نشست سران اتحادیه عرب روز جمعه در شهر جده عربستان به ریاست محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان برگزار شد. در پایان این نشست، بیانیه ای توسط اعضای شرکت کننده صادر شد.

در این بیانیه بر اهمیت تشدید تلاش ها برای دستیابی به حل و فصل عادلانه موضوع فلسطین تاکید شده است. همچنین بر توقف دخالت خارجی در امور داخلی کشورهای عربی تأکید شده است.منبع