بورل: تا پایان سال ۳۰ هزار نظامی اوکراینی را آموزش می‌دهیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
بورل: تا پایان سال ۳۰ هزار نظامی اوکراینی را آموزش می‌دهیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شمار نظامیان تحت آموزش اوکراین از سوی کشورهای غربی را اعلام کرد. «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز پنج‌شنبه اعلام کرد که اتحادیه اروپا تاکنون بیش از ۱۷ هزار نظامی اوکراینی را آموزش داده است. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شمار نظامیان تحت آموزش اوکراین از سوی کشورهای غربی را اعلام کرد.

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز پنج‌شنبه اعلام کرد که اتحادیه اروپا تاکنون بیش از ۱۷ هزار نظامی اوکراینی را آموزش داده است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در جریان اجلاس دفاع و امنیت اروپا گفت: ما بیش از ۱۷ هزار سرباز اوکراینی را آموزش داده‌ایم و تا پایان سال ماموریت آموزشی اروپا حدود ۳۰ هزار سرباز اوکراینی دیگر را آموزش می‌دهد.

بورل در خصوص حمایت غرب از اوکراین یادآور شد که مجموع کل کمک‌های کشورها و سازمان‌های اتحادیه اروپا به اوکراین تا به امروز بیش از ۱۶ میلیارد یورو (۱۷.۵ میلیارد دلار) بوده است.

این مقام اروپا، بر تعهد غرب برای ادامه کمک به اوکراین تاکید کرد و گفت: همه کشورهای عضو به علاوه نهادهای اتحادیه اروپا باید از اوکراین حمایت کنیم و این کار تمام نشده است.منبع