کد خبر : 47934
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۸:۱۲

بیانیه مشترک شورای علمای شیعه افغانستان و شورای عالی تنظیم امور دینی درباره امنیت مراسم محرم

بیانیه مشترک شورای علمای شیعه افغانستان و شورای عالی تنظیم امور دینی درباره امنیت مراسم محرم

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، پس از حادثه درگیری نیروهای امنیتی دولت موقت طالبان در منطقه «زیارت سخی» شهر کابل با افرادی که قصد ایجاد ناامنی داشتند، شورای علمای شیعه افغانستان و شورای عالی تنظیم امور دینی، با صدور بیانیه مشترک بر لزوم هوشیاری مردم در اتخاذ تدابیر امنیتی لازم برای برگزاری مراسم عزاداری

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، پس از حادثه درگیری نیروهای امنیتی دولت موقت طالبان در منطقه «زیارت سخی» شهر کابل با افرادی که قصد ایجاد ناامنی داشتند، شورای علمای شیعه افغانستان و شورای عالی تنظیم امور دینی، با صدور بیانیه مشترک بر لزوم هوشیاری مردم در اتخاذ تدابیر امنیتی لازم برای برگزاری مراسم عزاداری محرم تأکید کردند.

در بخشی از این بیانیه خطاب به مردم و عزاداران حسینی آمده است: «ملت نجیب و متدین افغانستان! چنانچه می‌دانید پنجمین روز ایام عاشورا، بدون حادثه خاص امنیتی برای عزاداران حسینی(ع) سپری گردید. از استقبال پر شور و آگاهانه  شما محبان و عاشقان آن حضرت سپاسگزاری نموده، از درگاه الهی برای شما پاداش نیک استدعا می‌نماییم و همچنین از نیروهای امنیتی که اطمینان خاطر برای تأمین امنیت مراسم عاشورا داده‌اند، نیز تشکر می‌نماییم».

این بیانیه با اشاره به درگیری نیروهای امنیتی دولت موقت طالبان در منطقه «زیارت سخی» می‌افزاید پس از این حادثه مقامات امنیتی تدابیر جدیدی را با کمیسیون عالی تأمین امنیت مراسم دینی در میان گذاشته است.

بیانیه در پایان آورده است: «حادثه امروز (منطقه زیارت سخی) نشان داد که خطر در کمین است، لذا از عزاداران، هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری و سایرین می‌خواهیم که در تمام اقدامات‌شان جانب احتیاط را مراعات نموده و ضمن پرهیز از تجمعات خارج از مکان‌های عزاداری، از دستورالعمل‌ها  وهدایت‌های کمیسیون عالی امنیتی پیروی نمایند، زیرا این کمیسیون طی چندین سال خدمت صادقانه تجربیات زیادی به دست آورده و ازجانبی، با مقامات امنیتی به صورت مستمر در ارتباط هستند. توفیق و قبولی اعمال همگان را از خدای منان(ج) تمنا می‌نماییم.

والسلام علیکم و رحمه‌الله؛ شورای علمای شیعه افغانستان و شورای عالی تنظیم امور دینی/ پنجم محرم الحرام 1444هـ. ق».

انتهای پیام/.

برچسب ها :

ناموجود