تانکرهای سوخت برگشتی از سوی طالبان، عراقی بوده‌اند
تانکرهای سوخت برگشتی از سوی طالبان، عراقی بوده‌اند

مشاور اقتصادی نماینده ویژه رئیس‌جمهوری در امور افغانستان تاکید کرد که تانکرهای برگشتی سوخت متعلق به عراق بوده و ارتباطی به شرکت‌های ایرانی ندارد. محمدمهدی جوانمرد قصاب در گفتگو با ایسنا درباره انتشار خبری مبنی بر برگشت ۲۶ تانکر حامل سوخت بی‌کیفیت به ایران از سوی طالبان گفت: این موضوع صحیح نیست و تکذیب می‌شود. […]مشاور اقتصادی نماینده ویژه رئیس‌جمهوری در امور افغانستان تاکید کرد که تانکرهای برگشتی سوخت متعلق به عراق بوده و ارتباطی به شرکت‌های ایرانی ندارد.

محمدمهدی جوانمرد قصاب در گفتگو با ایسنا درباره انتشار خبری مبنی بر برگشت ۲۶ تانکر حامل سوخت بی‌کیفیت به ایران از سوی طالبان گفت: این موضوع صحیح نیست و تکذیب می‌شود. این کامیون‌ها مربوط به بار ترانزیتی از کشور عراق به مقصد افغانستان بوده‌اند که در مرز زرنگ (میلک) از طرف افغانستان به دلیل کیفیت پایین برگشت داده شده است.

مشاور اقتصادی نماینده ویژه رئیس‌جمهوری در امور افغانستان همچنین بیان کرد: به هیچ عنوان بار این تانکرها مربوط به شرکت‌های ایرانی نبوده است.

طالبان روز دوشنبه اعلام کرد که ۲۶ تانکر حامل سوخت بی‌کیفیت را که از ایران وارد افغانستان شده بودند، دوباره به این کشور بازگردانده است.

انتهای پیاممنبع