کد خبر : 46147
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۲

تاکنون بیماری خاصی میان زائران ایرانی در مدینه گزارش نشده است

تاکنون بیماری خاصی میان زائران ایرانی در مدینه گزارش نشده است

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به ۸۱۰ نفر از زائران ایرانی حرم نبوی تا روز یکشنبه خبر داد و گفت: سردرد ناشی از خستگی علت مراجعه بیشتر این افراد به مرکز درمانی بوده که تحت معاینات پزشکی قرار گرفته‌اند. به گزارش ایسنا و بنابر اعلام پایگاه

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به ۸۱۰ نفر از زائران ایرانی حرم نبوی تا روز یکشنبه خبر داد و گفت: سردرد ناشی از خستگی علت مراجعه بیشتر این افراد به مرکز درمانی بوده که تحت معاینات پزشکی قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، سید علی مرعشی با بیان این که تاکنون بیماری خاصی در بین زائران ایرانی در شهر مدینه گزارش و مشاهده نشده است افزود: مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر مستقر در شهر پیامبر برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، درمانگاهی در هتل رمادی مدینه راه اندازی کرده است.

او یادآور شد: مسئولان مرکز پزشکی حج و زیارت در تلاش هستند تا به منظور تقویت خدمات پزشکی به زائران، دومین مرکز درمانی ویژه زائران را در یکی دیگر از هتل‌های مدینه راه اندازی کنند و به این منظور مشغول رایزنی های لازم برای اخذ مجوز از کشور میزبان هستند. 

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با بیان این که امکانات برای راه اندازی این مرکز درمانی مهیا شده است، افزود: با صدور مجوز، دومین مرکز پزشکی حج در مدینه منوره در کمتر از هفت ساعت راه اندازی خواهد شد.

در موسم حج تمتع امسال بیش از ۳۹ هزار و ۶۰۰ حاجی ایرانی در سرزمین وحی حضور می‌یابند؛ سفر زائران ایرانی از روز ۲۲ خرداد ماه به سرزمین وحی آغاز شده و انتقال آنها به دو شهر مدینه و جده تا روز سیزدهم تیرماه ادامه می‌یابد.بازگشت زائران نیز تا روز هفتم مرداد ماه و آخرین روز ذی الحجه خواهد بود.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود