کد خبر : 46309
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۷

تاکنون فقط ایران کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان افغانستانی ارسال کرده است+ فیلم

تاکنون فقط ایران کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان افغانستانی ارسال کرده است+ فیلم

“رفیق‌شاه” مسئول هلال احمر ولایت خوست افغانستان در گفتگو با خبرنگار اعزامی تسنیم به مناطق زلزله‌زده این  کشور گفت: این زلزله در این منطقه در 60 سال اخیر بی‌سابقه بوده و چنین زلزله‌ای ما ندیده بودم.  وی ادامه داد: کمک‌ها‌ی مردمی فعلاً فقط از ایران به افغانستان ارسال شده و از کشورهای دیگر هنوز کمکی نیامده

“رفیق‌شاه” مسئول هلال احمر ولایت خوست افغانستان در گفتگو با خبرنگار اعزامی تسنیم به مناطق زلزله‌زده این  کشور گفت: این زلزله در این منطقه در 60 سال اخیر بی‌سابقه بوده و چنین زلزله‌ای ما ندیده بودم. 

وی ادامه داد: کمک‌ها‌ی مردمی فعلاً فقط از ایران به افغانستان ارسال شده و از کشورهای دیگر هنوز کمکی نیامده است. در اخبار آمده بود که قطر هم تا دو سه روز دیگر کمک‌هایش را ارسال می‌کند.

مسئول هلال احمر ولایت خوست افغانستان گفت: باقی کمک‌هایی که به زلزله‌زدگان شده همان‌هایی بوده که از ولایت‌های دیگر افغانستان ارسال شده و شامل مواد خوراکی و برخی اقلام غیرخوراکی بوده است. سرپناه مهمترین نیاز فعلی زلزله‌زدگان است و پس از آن مواد خوراکی و البسه بسیار مورد نیاز است. به دلیل نزدیکی مناطق زلزله‌زده به ناحیه کوهستانی، هوا در آنجا سرد است.

“رفیق‌شاه” گفت: تقریباً همه اماکن خدمات عمومی مثل بیمارستان و مدرسه و مانند اینها تخریب شده‌اند.

 

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود