کد خبر : 47735
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۵

تاکید بر آموزش و حمایت برای ترویج تغذیه با شیر مادر

تاکید بر آموزش و حمایت برای ترویج تغذیه با شیر مادر

هر ساله از تاریخ یک تا هفت اوت “هفته جهانی تغذیه با شیر مادر” گرامی داشته می شود. به گزارش ایسنا، تغذیه با شیر مادر برای رشد نوزاد بسیار حیاتی است و هفته جهانی تغذیه با شیر مادر هر ساله به منظور تاکید بر ضرورت تغذیه منظم نوزادان با شیر مادر، گرامی داشته می شود.

هر ساله از تاریخ یک تا هفت اوت “هفته جهانی تغذیه با شیر مادر” گرامی داشته می شود.

به گزارش ایسنا، تغذیه با شیر مادر برای رشد نوزاد بسیار حیاتی است و هفته جهانی تغذیه با شیر مادر هر ساله به منظور تاکید بر ضرورت تغذیه منظم نوزادان با شیر مادر، گرامی داشته می شود.

طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO)، کودکانی که از شیر مادر خود تغذیه می کنند، باهوش‌تر و سالم تر هستند.

علاوه بر این متخصصان تغذیه و اطفال همواره تاکید دارند: احتمال اضافه وزن، چاقی و ابتلا به دیابت در سنین بزرگسالی در کودکانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند، نسبتاً کمتر از کودکانی است که این امکان را در دوره نوزادی نداشته‌اند.

شیر مادر بهترین غذا برای نوزادان تازه متولد شده است زیرا حاوی آنتی بادی هایی است که به پیشگیری از چندین بیماری شایع در کودکان کمک می کند.

این هفته جهانی برای اولین بار در سال ۱۹۹۲ میلادی به منظور ترویج تغذیه نوزادان و کودکان با شیر مادر گرامی داشته شد.

مادران شیرده می بایست از مزایای بی شمار شیردهی به نوزادان و کودکانشان آگاه باشند. بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، از هر سه کودک دو نفر از شیر مادر خود تغذیه نمی کنند و به همین دلیل این سازمان جهانی به مادران توصیه می کند دستکم تا شش ماه پس از زایمان به فرزندان خود شیر دهند.

همچنین طبق اعلام این سازمان، مزایای شیردهی تنها محدود به کودکان نیست، بلکه برای مادران نیز فوایدی دارد به طوری که خطر ابتلا به سرطان سینه و تخمدان در مادرانی که به فرزندان خود شیر می دهند، کاهش می یابد.

به گزارش نیوز۱۸، شعار امسال (۲۰۲۲) هفته جهانی تغذیه با شیر مادر «گامی به جلو برای تغذیه با شیر مادر: آموزش و حمایت» عنوان شده است.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود