کد خبر : 45328
تاریخ انتشار : شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۶:۲۷

تبدیل خانه‌های دارای۳ شهید وسرداران شهید به خانه موزه/شناسایی مدارس دارای بالای ۲۰ شهید درتهران

تبدیل خانه‌های دارای۳ شهید وسرداران شهید به خانه موزه/شناسایی مدارس دارای بالای ۲۰ شهید درتهران

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهر تهران از تملک، مرمت و بازسازی خانه سرداران شهید به عنوان یک پاتوق فرهنگی و خانه موزه در شهر تهران خبر داد. به گزارش ایسنا،  محمد مؤیدی در جلسه با ایثارگران با بیان اینکه در کنار حفظ میراث ملی و تاریخی، حفاظت از ارزش های انقلاب اسلامی نیز اهمیت

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهر تهران از تملک، مرمت و بازسازی خانه سرداران شهید به عنوان یک پاتوق فرهنگی و خانه موزه در شهر تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا،  محمد مؤیدی در جلسه با ایثارگران با بیان اینکه در کنار حفظ میراث ملی و تاریخی، حفاظت از ارزش های انقلاب اسلامی نیز اهمیت دارد، ادامه داد: همانطور که مرمت و حفاظت از خانه مشاهیری همچون سیمین و جلال، اخوان ثالث و… برای بهره برداری آیندگان ارزشمند است، توجه به خانه هایی که سه شهید و بیشتر برای حفظ انقلاب و کشور تقدیم کرده اند نیز حائز اهمیت است. در این خصوص در تلاش هستیم با تعامل با مناطق ۲۲ گانه ضمن شناسایی خانه های دارای سه شهید و سرداران شهید، آنهایی را که توسط شهرداری تهران تملک شده به خانه موزه شهدا تبدیل نماییم. بر این اساس جهت اجرای این طرح امیدواریم با همکاری شهرداران مناطق ۴ و ۸ در گام نخست دو خانه شهید را که توسط این مناطق تملک شده، در اولویت اقدام قرار گیرند.  

وی افزود: رسیدگی به وضعیت قبور شهدای گمنام از دیگر تلاشهای این شرکت است که در این راستا بررسی بهسازی مقبره شهدای گمنام کهف الشهدا در دستور کار قرار دارد.

بنا براعلام سایت شهر، مویدی با بیان این موضوع که امیدواریم بتوان به سمتی پیش رفت که شرکت توسعه به عنوان یکی از متولیان اصلی حفظ و حراست از میراث تاریخی و فرهنگی در شهرداری تهران، در جهت حفظ جلوه گاههای فرهنگ اسلامی و ارزش های انقلابی اقدامات شایسته ای را داشته باشد، گفت: شناسایی مدارس شهر تهران که بالای ۲۰ شهید دانش آموز را تقدیم کشور کرده اند در دستور کار قرار دارد که در حال حاضر ۳ مدرسه که  بالای ۱۰۰ شهید دانش آموز داشته اند بطور ویژه در حال بررسی هستند که پس از آن برنامه ویژه ای برایشان تدارک دیده خواهد شد. 

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود