تزریق ۴۰۰ اتوبوس به ناوگان حمل و نقل دردی از تهران دوا نمی‌کند

رئیس شورای شهر تهران گفت: همه اتوبوس هایی که از ابتدای سال به ناوگان تزریق شده و احتمالا تا پایان سال تزریق خواهد شد حدود ۴۰۰ دستگاه است و این تعداد دردی از تهران دوا نمی کند؛ لذا باید در حرکتی سریع ۲۰۰۰ دستگاه وارد ناوگان اتوبوسرانی تهران شود.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران در پایان جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران و در تشریح مصوبات شورای شهر تهران گفت: در جلسه امروز در نخستین دستور در خصوص موضوع ترمینال جدید شرق گفت‌وگو و تصویب شد که آنچه شهرداری تهران نیاز دارد مهیا شود تا در پایان فصل بهار آینده قسمت اصلی و اولیه این ترمینال شروع به کار کند.

وی افزود: دستور دوم جلسه امروز شورای شهر مربوط به خریدهای اتوبوس، تاکسی، ون و موتورسیکلت و دوربین های شهری بود که قراردادهایی در این زمینه در دو سفر شهردار تهران به چین منعقد شده که باید این قراردادها برای تصویب به صحن شورا بیاید، البته اعضا پیش تر در گزارش های مختلفی در جریان این قراردادها قرار گرفته بودند؛ اما براساس قانون با توجه به اینکه تا پایان سال فرصت بهره مندی از تسهیلاتی است که از سوی وزارت صمت و سایر دستگاه‌ها برای این خریدها در نظر گرفته می‌شود تلاش شد که زودتر این موضوع به تصویب برسد.

وی ادامه داد: بر همین اساس در کمیسیون‌های تخصصی جلسات مختلفی با شهرداری تهران برگزار شد؛ اما نقاط ابهامی در این راستا وجود داشت، به شکلی که چند نفر از اعضای شورا تعدادی از ابهاماتشان رفع شد و ابهام تعدادی نیز در ارتباط با قراردادها باقی مانده بود.

رئیس شورای شهر تهران تأکید کرد: همه اتوبوس هایی که از ابتدای سال به ناوگان تزریق شده و احتمالا تا پایان سال تزریق خواهد شد حدود ۴۰۰ دستگاه است و این تعداد دردی از تهران دوا نمی کند؛ لذا باید در حرکتی سریع ۲۰۰۰ دستگاه وارد ناوگان اتوبوسرانی تهران شود. البته ۲۰۰۰ دستگاه داخلی نیز قرارداد بسته شده که به این ترتیب می‌تواند حمل و نقل عمومی تهران شکل بگیرد تا از صف‌های اتوبوس خجالت نکشیم. لذا این موضوعات مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت با اکثریت آرا در مورد اتوبوس و تاکسی موضوع به تصویب رسید.

چمران ادامه داد: قطعا در مورد اتوبوس‌ها بهره برداری توسط شرکت واحد و در مورد تاکسی ها نیز خودروها به کسانی که متقاضی هستند واگذار خواهد شد. در مورد ون ها نیز شهرداری به صورت مستقیم بهره برداری نمی‌کند و به جز آن ها که در اختیار شرکت واحد قرار می گیرد مابقی به متقاضیان واگذار خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی در خصوص ثبت نام های جدید طرح ترافیک در سامانه «شهرزاد» گفت: این خبر را مشاهده کردم که ثبت نام به جای تهران من در سامانه شهرزاد انجام می شود؛ اما نمی‌دانم چه تغییراتی کرده؛ لذا باید بپرسم و اعلام کنم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا