تظاهرات مجدد صهیونیست‌ها علیه «نتانیاهو» آغاز شد+ فیلم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
تظاهرات مجدد صهیونیست‌ها علیه «نتانیاهو» آغاز شد+ فیلم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، هزاران شهرک نشین برای بیستمین هفته متوالی در اعتراض به کودتای قضایی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم به خیابان آمده و دست به تظاهرات زدند. شهرک‌نشینان اشغالگر در بئر السبع هم علیه نتانیاهو دست به تظاهرات زدند. تصمیم مخالفان نتانیاهو برای ادامه دوباره […]



به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، هزاران شهرک نشین برای بیستمین هفته متوالی در اعتراض به کودتای قضایی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم به خیابان آمده و دست به تظاهرات زدند.

شهرک‌نشینان اشغالگر در بئر السبع هم علیه نتانیاهو دست به تظاهرات زدند.

تصمیم مخالفان نتانیاهو برای ادامه دوباره تظاهرات علیه وی و طرح جنجالی کابینه‌ اش بیانگر این است که شهرک نشینان در سرزمین‌ های اشغالی هم به وعده‌ های نتانیاهو هیچ اعتمادی ندارند و فشارهای سیاسی داخلی همزمان با فشارهای نظامی خارجی تحمیل شده از جانب مقاومت، آینده رژیم صهیونیستی را با سرنوشت مبهمی مواجه کرده است.

از سوی دیگر، نتایج یک نظرسنجی انجام شده که از سوی روزنامه معاریو منتشر شده، نشان می‌دهد محبوبیت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی کاهش یافته است. در چهار ماه گذشته، اراضی اشغالی شاهد تظاهرات گذشته علیه طرح اصلاحات قضائی نتانیاهو بوده است و مخالفان این طرح آن را تلاشی برای کاهش قدرت‌های مقام‌های قضائی در برابر قدرت‌های اجرایی دانسته‌اند.

بر اساس این گزارش، ائتلاف حزبی نتانیاهو نیز از محبوبیت خوبی در میان صهیونیست‌ها برخوردار نبوده و در صورت برگزاری انتخابات پارلمانی در اراضی اشغالی شاهد دستاوردهای قابل ملاحظه‌ای نخواهد بود.

این در حالیست که نتایج نظرسنجی مذکور نشان می‌دهد که محبوبیت بنی گانتز وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی به صورت قابل توجهی در برابر نتانیاهو افزایش یافته است.

روزنامه معاریو نوشت که این کاهش محبوبیت به تشدید تنش‌های امنیتی در داخل اراضی اشغالی و نارضایتی‌ها نسبت به طرح‌های اصلاحاتی نتانیاهو و افزایش حملات گروه‌های مقاومت علیه مواضع ارتش رژیم صهیونیستی برمی‌گردد.



منبع