توجه به آموزش عالی باید بر مبنای نیازهای کشور باشدرئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه‌ها با بیان اینکه خدمات‌رسانی دانشگاه‌ها به کشور، انقلاب و نظام انقلاب اسلامی غیرقابل انکار است، گفت: هرگاه در طول تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی، اتفاقی رقم خورده دانشگاه‌ها پیشگام بوده‌اند. 

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی در آیین معارفه دکتر علی حسن‌بیگی، رئیس دانشگاه خوارزمی که ظهر امروز در محل این دانشگاه برگزار شد، گفت: رسالت و ماموریت دانشگاه‌ها در گام دوم انقلاب اسلامی در کانون توجه قرار گرفته است. با توجه به این موضوع نکاتی را ارائه می‌دهم.

حجت‌الاسلام رستمی خاطرنشان کرد: دستاوردهای علمی، خودکفایی در عرصه های دفاعی، پیشتازی علمی و افزایش سهم تولید علم دانشگاه‌های ایران از علم جهانی هرکدام گواهی بر خدمات دانشگاه است. 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: تغییر و تحولات دانشگاه‌ها بر مبنای تغییرات و اقتضائات جامعه غربی است.در حالی که جامعه‌ای که خود مدعی سخن نو در عالم است و انقلاب اسلامی این جامعه، گواهی بر ادعای سخن نو است، باید نگاه مختص دانشگاه داشته باشد.

حجت‌الاسلام رستمی با بیان اینکه کشور طی چند ماه گذشته درگیر یک فتنه شد، ادامه داد: فتنه‌ای که به گفته مقام معظم رهبری، دارای پیچیدگی‌های  تحسین‌برانگیز و ناشناخته بود اما به نتیجه نرسید.

وی تصریح کرد:  این فتنه، آخرین برگ از دشمنی با ما بود. دشمنان با مفهوم کشور قدرتمند مخالف هستند و  تضعیف ما را می‌خواهند. در این راستا تحریم رادیوداروها و داروهای بیماران پروانه‌ای بخشی از اقدامات دشمنان است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه جامعه دانشگاهیان برای مقام معظم رهبری اهمیت فراوانی دارد، اظهار کرد: دیدارهای رهبری در دوران کرونا تعطیل شد اما ایشان در این دوران به صورت حضوری و مجازی با دانشگاهیان دیدار کردند.

حجت‌الاسلام رستمی درباره مطالبات از دانشگاهیان گفت: اسلامی شدن دانشگاه‌ها، درگیر شدن با مسائل کشور، انتقال دستاوردها به بخش تولیدی، ارزیابی و آمایش، هدفمند شدن در جهت رفع نیازها، توجه به تولید، تربیت معنوی و هویتی دانشجویان، تربیت جوانان‌ظلم ستیز، بخشی از مطالبات رهبری از دانشگاهیان است.

حجت‌الاسلام رستمی با بیان اینکه اقدامات انجام‌شده در دانشگاه‌ها با آنچه مدنظر است، اختلاف فراوان دارد، توضیح داد: در این راستا موانعی وجود دارد که باید توسط وزارت علوم و سایر دستگاه‌ها مرتفع شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: نیازمند تحول هستیم و توجه به آموزش عالی باید بر مبنای نیازهای کشور وجود داشته باشد و بخشی تولید علم نیز منطبق با ویژگی‌های مدنظر رهبری باشد. 

انتهای پیام
 منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا