تیم فنی قطری برای رایزنی درباره فعالسازی فرودگاه کابل وارد افغانستان شد
تیم فنی قطری برای رایزنی درباره فعالسازی فرودگاه کابل وارد افغانستان شد

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، منابع خبری اعلام کردند که یک هواپیمای قطری حامل تیم فنی این کشور برای گفت‌وگو با طالبان درباره از سرگیری فعالیت فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی وارد کابل شده است. منبع به «خبرگزاری فرانسه» گفت: تاکنون توافق نهایی پیرامون فراهم ساختن کمک فنی برای از سرگیری فعالیت فرودگاه صورت نگرفته […]

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، منابع خبری اعلام کردند که یک هواپیمای قطری حامل تیم فنی این کشور برای گفت‌وگو با طالبان درباره از سرگیری فعالیت فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی وارد کابل شده است.

منبع به «خبرگزاری فرانسه» گفت: تاکنون توافق نهایی پیرامون فراهم ساختن کمک فنی برای از سرگیری فعالیت فرودگاه صورت نگرفته است، اما بنا بر درخواست جوانب دیگر تیم فنی قطری مذاکرات را آغاز کرده است.

وی افزود که مذاکرات با طالبان درباره مسائلی چون «امنیت و فعالیت» فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی جریان دارد.

منبع ادامه داد که هدف ازسرگیری پروازها برای کمک‌های بشردوستانه و تامین آزادی گشت و گذار از جمله از سرگیری پروازهای تخلیه است.

طالبان تاکنون درباره این گزارش‌ها مبنی بر رایزنی با قطری‌ها برای مدیریت فرودگاه کابل چیزی نگفته است.

پیش از این منابعی به «میدل ایست آی» گفته بودند که ترکیه از طریق یک شرکت خصوصی که کارمندان آن متشکل از سربازان و پلیس پیشین این کشور هستند، امنیت فرودگاه کابل را تأمین خواهد کرد.

انتهای پیام/.