جدیدترین موضع گیری آمریکا درباره سودان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
جدیدترین موضع گیری آمریکا درباره سودان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، دوطرف درگیر در سودان ، صبح امروز جمعه متعهد شدند از غیرنظامیان و کمکای بشردوستانه حمایت کنند، اما با آتش بس موافقت نکردند و هنوز فاصله زیادی با هم دارند. پس از مذاکراتی که به مدت یک هفته در شهر جده در عربستان صورت گرفت، ارتش سودان […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، دوطرف درگیر در سودان ، صبح امروز جمعه متعهد شدند از غیرنظامیان و کمکای بشردوستانه حمایت کنند، اما با آتش بس موافقت نکردند و هنوز فاصله زیادی با هم دارند.

پس از مذاکراتی که به مدت یک هفته در شهر جده در عربستان صورت گرفت، ارتش سودان و نیروهای واکنش سریع اعلامیه ای را امضا کردند که برای آتش بس کوتاه مدت با هم همکاری خواهند کرد.

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا که نخواست نامش فاش شود، در این باره گفت: دوطرف بسیار از هم دور هستند. مذاکره کنندگانی که با میانجی های سعودی و آمریکایی کار می کنند، پس از این، اقدامات امنیتی مشخصی را برای حمایت از کمکهای بشردوستانه بررسی خواهند کرد.گذار از آتش بس موقت به یک آتش بس دائمی روندی طولانی است، اما واشنگتن امیدوار است توافق دو طرف، شتاب آن را افزایش دهد.

این مقام ارشد در وزارت خارجه آمریکا با اشاره به این که دوطرف بر دستیابی به توافقی برای یک آتش بس ده روزه تمرکز خواهند کرد، اعلام نمود: این اقدامات امنیتی شامل مکانیسم نظارت بر آتش بس خواهد بود که توسط آمریکا، عربستان و در سطح بین المللی حمایت می شود.منبع