جزئیات احداث کارخانه تولید «آسفالت کم صدا» در تهران/اسکن وضعیت آسفالت معابر پایتخت


مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با تاکید بر اینکه میزان آلایندگی کارخانه های جدید آسفالت کم است، گفت: مقدار آلایندگی کارخانه‌های قدیمی حدود ۶۰ PPM در هر مترمکعب است. این در حالی است که کارخانه‌های جدید تنها ۲۰ PPM در مترمکعب آلایندگی دارند.

مسعود حق‌لطفی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه مقدار آسفالت مورد نیاز برای شهر تهران حدود یک و نیم میلیون تن در سال است، اظهار کرد: بر اساس عملکرد سال‌های گذشته، سالانه حداکثر نصف ظرفیت مصرفی پایتخت آسفالت تولید می‌کنیم؛ اما در راستای تأمین نیاز آسفالت شهر تهران و همچنین تعویض کارخانه‌های قدیمی، با دستور شهردار تهران ۲ کارخانه در شرق و غرب پایتخت در حال نصب است و این ۲ کارخانه از ابتدای تابستان ظرفیت تولید یک میلیون تن آسفالت را در مجموع خواهند داشت.

وی با بیان اینکه اکنون ۴ کارخانه آسفالت در تهران وجود دارد، گفت: سال گذشته با استفاده از ظرفیت‌های موجود توانستیم ۷۵۰ هزار تن آسفالت تولید کنیم. در سال جاری نیز طی ۵۰ روز ابتدایی سال، ۲۱۵ هزار تن آسفالت تولید شده است و  امیدواریم تا اواخر خردادماه، بعد از انجام موفقیت‌آمیز تست گرم، ۲ کارخانه پیشرفته وارد چرخه تولید شوند که پیامدهای ملموسی در تولید و اجرای روکش آسفالت پایتخت خواهند داشت.

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران درباره برنامه‌ تولید آسفالت در ۶ ماه ابتدایی سال جاری یادآور شد: بهسازی روکش بخشی از ۱ میلیون و ۹۱۴ هزار مترمربع مساحت بزرگراهی تهران بر اساس اسکن وضعیت معابر در ۳ سال اخیر، انجام می‌شود. به طور مثال، از برنامه آسفالت بیش از ۳۰۰ هزار تنی برای معابر، بالغ بر ۱۳۳ هزار تن معادل ۴۴ درصد آن برای بهسازی روکش بزرگراه آزادگان در ۳ مقطع از این بزرگراه، مصرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه درصد تحقق اجرای آسفالت در برخی پروژه‌های مناطق ۱، ۵، ۶ و ۲۱ به ۱۰۰ درصد و بیشتر رسیده، تاکید کرد: مجموعا تا تاریخ ۱۰ اردیبهشت‌ماه، پروژه‌های جاده لشگرک به میزان ۹۰۶ تن، شهید باکری ۵۲۲۴ تن، کردستان ۳۵۵۴ تن و در نهایت لاین کندروی شرق به غرب اتوبان فتح به میزان ۸۴۸۲ تن آسفالت‌ریزی شده است که البته بیش از ۶ پروژه با پیشرفت ۵۰ درصد به بالا داریم بگونه ای که پروژه‌های اتوبان لشگری، شهید مدرس، شهید صیاد شیرازی، امام رضا(ع)، بعثت و شهید چراغی شرق به غرب بیشتر از ۵۰ درصد پیشرفت نسبت به برنامه آسفالت ریزی داشتند. 

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران درباره جزئیات کارخانه‌های جدید اعلام کرد: این کارخانه‌ها با بالاترین کیفیت و حداقل صدای حین فعالیت، کار خواهند کرد. مقدار آلایندگی کارخانه‌های قدیمی حدود ۶۰ PPM در هر مترمکعب است. این در حالی است که کارخانه‌های جدید تنها ۲۰ PPM در مترمکعب آلایندگی دارند و هر کدام از این کارخانه‌ها قادر خواهند بود تا سالیانه ۵۰۰ هزار تن تولید آسفالت داشته باشند و به طور مثال کارخانه آسفالت شرق تهران، ظرفیت بهسازی روکش آسفالت معابر مناطق ۱،۴، ۱۳ و ۱۴ را خواهد داشت. 

انتهای پیام


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا