حسینی: هزینه ایستادگی کمتر از سازش استمعاون رئیس جمهور گفت: باید با تلاش مضاعف و همکاری به تبیین و نشر اندیشه و فرهنگ متعالی بسیج بپردازیم و با رویکرد جذب حداکثری، کسانی را که به هر دلیل از تفکر انقلابی و فرهنگ اصیل اسلامی فاصله گرفته‌اند، با رفتار ملاطفت‌آمیز، مشفقانه، منطق و استدلال جذب کنیم.

به گزارش ایسنا، سیدمحمد حسینی به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج با حضور در حوزه بسیج انصارالمهدی منطقه مهرآباد جنوبی تهران و در جمع فرماندهان، روحانیون و بسیجیان با بیان اینکه بسیج همواره در مشکلات و گرفتاری ها از جمله حوادث غیرمترقبه مثل زلزله و سیل و نیز در بحران کرونا تا عرصه دفاع از امنیت همراه و یار و باور مردم بوده، اظهار داشت: امروز در مقابل نقشه ها و جوسازی های کاذب دشمنان و معاندین، مهم این است که بسیج با اقدامات ایجابی و فعالیت‌های موثر هنری و فرهنگی آن‌چنان جاذبه ای ایجاد کند که بسیاری از مردم به ویژه نسل جوان و نوجوان را با فرهنگ بسیج همدل و همراه سازد و طراحی و نقشه دشمن را نقش بر آب سازد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: هنر بسیج این باشد که با گسترش دایره خدمت رسانی صادقانه و خالصانه روز به روز بر رضایتمندی و علاقه و اشتیاق مردم به نظام اسلامی بیفزاید.

 حسینی با اشاره به پیام امام راحل در سال ۶۷ مبنی بر شکل گیری هسته های مقاومت در سطح جهان، گفت: با الهام از اندیشه امام راحل در زمینه گسترش بسیج، گروه های مقاومت مانند حزب الله لبنان، حشدالشعبی عراق و انصارالله یمن در منطقه شکل گرفتند و امروز اندیشه مقاومت و بسیج در منطقه با اقبال گسترده مواجه است و معادلات منطقه به نفع مقاومت تغییر کرده و این تفکر و اندیشه، نیرنگ خاور میانه جدید آمریکا را خنثی و ناکام ساخت.

وی تصریح کرد: فرهنگ و تفکر ظلم ستیزی و دفاع از مظلوم، عدالت طلبی و استکبار ستیزی بسیج، مردم دنیا را تحت تاثیر قرار داده و به فضل الهی به تدریج زمینه جهانی شدن این مکتب فراهم شده است.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس با تاکید بر اینکه هزینه ایستادگی کمتر از سازش است اظهارداشت: سازشی که با معاهداتی مانند شرم الشیخ، اسلو و کمپ دیوید انجام شد سود و عایدی برای مردم فلسطین نداشت و نه تنها طرف های مقابل به تعهدات خود عمل نکردند بلکه دایره فشار و محاصره را تنگ تر کردند و کار به جایی رسید که به دنبال کوچ اجباری مردم غزه به صحرای سینا و سایر کشورهای عربی بودند. اما مردم غزه راه مقاومت را برگزیدند و مردانه و راست قامت در ۴۸ روز جنایت و ددمنشی رژیم صهیونیستی ایستادگی کردند و با حمایت از نیروهای مقاومت، تاریخ سازی کردند.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دشمنان سال گذشته تمام توان و امکانات و سرمایه های مادی و انسانی خود را به صحنه آوردند تا به زعم خود ایران اسلامی را به تجزیه و فروپاشی بکشانند، اما با هوشیاری و ایستادگی ملت ایران نتوانستند کاری از پیش ببرند و امروز خودشان در مقابل حماس به عنوان یک گروه کوچک مقاومت که از سایر گروه های این جبهه یعنی حزب الله، حشد الشعبی و انصارالله، از توان و امکانات کمتری برخوردار است، درمانده و مستأصل شده اند به‌نحوی که در افکار عمومی دنیا بحث اضمحلال رژیم صهیونیستی به جد مطرح شده است.

وی تصریح کرد: جنایت های رژیم صهیونیستی در قتل عام وحشیانه زنان و کودکان و بمباران مناطق مسکونی و درمانی، باعث بیداری وجدان های بشری شده است و مردم در شهرهای مختلف دنیا به ویژه در کشورهای حامی صهیونیست ها به رغم ممنوعیت و مجازات های تعیین شده، به صورت گسترده برای حمایت از مردم فلسطین و علیه صهیونیست ها به خیابانها آمده اند.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: خون قریب به ۲۰ هزار انسان بی گناه به ویژه هزاران زن و کودک مظلوم، ماهیت پلید فرهنگ و تمدن غرب را آشکار ساخته  و موجب رسوایی مدعیان حقوق بشر و انسانی شده است.

حسینی در بخش پایانی سخنان خود اهمیت مشارکت فعال و حداکثری در انتخابات را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: بسیجیان در این زمینه با سعی وافر در حوزه پاسخ به سوالات و ابهاماتی که در فضای ذهنی اقشار مختلف وجود دارد، می توانند به ایجاد نشاط اجتماعی و حضور فعال مردم در انتخابات کمک کنند.

در این مراسم تعدادی از حاضران سوالات، پیشنهادات و انتظارات خود از دولت انقلابی برای برطرف شدن مشکلات اقتصادی و لزوم اهتمام به فعالیت‌های فرهنگی و اختصاص اعتبارات بیشتر را بیان کردند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا