حضور نامشروع نظامیان اشغالگر در خاک سوریه مخرب است 
حضور نامشروع نظامیان اشغالگر در خاک سوریه مخرب است 

وزیر دفاع سوریه با حضور در ستاد وزارت دفاع با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.  به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ آشتیانی در این دیدار گفت: امروز بخش زیادی از عمق راهبردی دو کشور ناشی از امتزاج خون رزمندگان ایرانی و سوری در مبارزه با گروه های تروریستی […]وزیر دفاع سوریه با حضور در ستاد وزارت دفاع با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد. 

به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ آشتیانی در این دیدار گفت: امروز بخش زیادی از عمق راهبردی دو کشور ناشی از امتزاج خون رزمندگان ایرانی و سوری در مبارزه با گروه های تروریستی و تکفیری است.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در سایه رهبری خردمندانه دو کشور، اشتراکات و پیوندهای فراوان، رابطه ایران و سوریه را به سمت یک رابطه عمیق و قلبی هدایت کرده است که تاکنون دشمنان مشترک موفق به جدایی آن نشدند گفت: خوشبختانه مناسبات دوکشور یکی از بهترین دوره‌های تاریخی خود را تجربه می‌کند.

امیر آشتیانی با بیان اینکه ارتش و ملت بزرگ و قهرمان سوریه توانسته است در برابر هجوم گسترده گروه‌های تروریستی تکفیری و حامیان خارجی آنها به پیروزی برسد افزود: حضور رزمندگان محور مقاومت در کنار رزمندگان سوری در مبارزه با گروه‌های تروریستی- تکفیری یک نمونه و یک الگوی موفق بوده است و نشان داد، حلقه‌های محور مقاومت در عرض هم قرار داشته و در تعامل و تکامل با یکدیگر هستند که معنا پیدا می‌کنند؛ الگوی موفقی که از گسترش تروریسم به بسیاری از مناطق جهان جلوگیری کرد.

وی با اشاره به اهمیت و نقش سوریه در زنجیره محور مقاومت بر ضرورت تقویت و استحکام قدرت ملی و دفاعی این کشور تأکید کرد.

امیر آشتیانی تأکید کرد: معتقدیم حضور نامشروع و غیرقانونی نظامیان اشغالگر در خاک سوریه، ناامن‌کننده و مخرب است، بنابراین با تاکید بر تمامیت ارضی سوریه، بر ضرورت خروج همه نیروهای اشغالگر به ویژه اشغالگران آمریکایی هم تاکید داریم.

او با اشاره به اینکه تبلیغات دشمنان علیه مشروعیت و کارآمدی نظام سوریه است گفت: میزان بالای مشارکت مردم در انتخابات مختلف نشان‌دهنده مشروعیت و پایگاه اجتماعی نظام سوریه در میان ملت است.

وزیر دفاع ایران با اشاره به تعرضات رژیم صهیونیستی به تمامیت ارضی سوریه تأکید کرد: ما هرگونه تعرض به تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه را محکوم می کنیم و معتقدیم این رژیم جعلی فقط زبان زور و قدرت را می‌فهمد، نباید اجازه گستاخی بیشتر به آن رژیم را داد. 

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا و کشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران و سوریه گفت: اعمال تحریم‌ها با هدف تضعیف قدرت ملی و ایجاد بحران مشروعیت و ناکارآمدی است و ما در ایران این تهدید را تبدیل به فرصت کردیم. 

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه جنگ اقتصادی ادامه جنگ نظامی و سیاسی است گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تجربیات خود در مواجهه با جنگ اقتصادی را در اختیار برادران سوری خود قرار دهد.

سپهبد علی محمود عباس – وزیر دفاع سوریه، نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به تهران ودیدار با مقامات ایرانی گفت: این دیدار و گفت‌وگو نشان‌دهنده اوج همکاری با برادران ایرانی در مبارزه با تروریسم و امنیت منطقه است‌.

وی با اشاره به حماسه‌آفرینی‌ها و رشادت های محور مقاومت برای حفظ امنیت منطقه از نقش جمهوری اسلامی ایران در این رابطه قدردانی کرد و گفت: تلاش می‌کنیم سطح روابط و همکاری‌ها ارتقا و گسترش یابد.

در این دیدار وزرای دفاع دو کشور در موضوعات مورد علاقه دو طرف و گسترش روابط گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

انتهای پیاممنبع