حمله افراد مسلح ناشناس در کنگو/ ۲۴ نظامی کشته شدند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
حمله افراد مسلح ناشناس در کنگو/ ۲۴ نظامی کشته شدند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حمله افراد مسلح ناشناس به یک روستا در کشور جمهوری دمکراتیک کنگو، ۲۴ نظامی این کشور کشته شدند. به گزارش این رسانه، حادثه در نتیجه حمله مهاجمان مسلح به روستایی در منطقه «بِنی» در استان شمالی «کیفو» در جمهوری دمکراتیک کنگو روی داده است. رسانه […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حمله افراد مسلح ناشناس به یک روستا در کشور جمهوری دمکراتیک کنگو، ۲۴ نظامی این کشور کشته شدند.

به گزارش این رسانه، حادثه در نتیجه حمله مهاجمان مسلح به روستایی در منطقه «بِنی» در استان شمالی «کیفو» در جمهوری دمکراتیک کنگو روی داده است.

رسانه های محلی در این ارتباط اعلام کردند که این حادثه توسط عناصر موسوم به «نیروهای متحد دموکراتیک» (‌ای دی اف) انجام شده است.

این در حالیست که به‌ دنبال انفجار بمب در یک کلیسای پروتستان در شهر کاسیندی در شمال شرق جمهوری دموکراتیک کنگو در اواخر دی ماه در مجاورت مرز اوگاندا، ۱۷ نفر کشته و ۲۰ نفر زخمی شده بودند.

ریتا کتس، مدیر سازمان غیردولتی «SITE Intelligence Group» که فعالیت آنلاین گروه‌های تروریستی را ردگیری می‌کند، در توییتر نوشته بود: گروه داعش در منطقه آفریقای مرکزی، مسئولیت انفجار مرگبار در کلیسای شهر کاسیندی را برعهده گرفت. داعش مدعی شده که پیکارجویان این گروه، یک بمب دست‌ساز را در این کلیسا کارگذاشته و منفجر کرده و باعث کشته و زخمی شدن چندین و چند مسیحی شده‌اند.منبع