حمله مسلحانه به ۲ آمبولانس در کهنوج بخاطر اختلاف پسرعموها / ۲ نفر کشته شدند

آفتاب‌‌نیوز :

علی‌اصغر خیرخواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در گفتگو با تسنیم، از حمله مسلحانه به یک دستگاه آمبولانس در جنوب استان کرمان، خبرداد و اظهار داشت: متاسفانه در این حمله مسلحانه دو نفر کشته و یک نفر مجروح شده است.

وی با اشاره به جزئیات بیشتر این حادثه، بیان کرد: این حمله مسلحانه عصر امروز پانزدهم فروردین اتفاق افتاد و دلایل این اتفاق و حمله به یک آمبولانس از سوی دستگاه‌های ذیصلاح باید اطلاع‌رسانی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه این حادثه در حوالی روستای تلشیراز از توابع شهرستان عنبرآباد اتفاق افتاده است، گفت: یک دستگاه آمبولانس خصوصی در حال انتقال یک مجروح و همراهش از کهنوج به سمت جیرفت بوده که متاسفانه مورد حمله مسلحانه افراد ناشناس قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه این حمله مسلحانه منجر به کشته شدن دو نفر و مجروحیت یک پرستار شده است، افزود: این دو نفر بنا به تقاضای خودشان توسط آمبولانس خصوصی در حال انتقال از کهنوج به بیمارستان جیرفت بودند.

خیرخواه با بیان اینکه عصر امروز و همزمان با این حادثه حمله به یک آمبولانس دولتی که در حال انتقال بیمار از کهنوج به جیرفت بوده نیز اتفاق افتاده است، ادامه داد: این حادثه نیز منجر به مجروح شدن یک پرستار از ناحیه پا شد که مورد اصابت گلوله قرار گرفته است.

وی با ابراز نگرانی از بکارگیری سلاح گرم و سرد برای انتقام گیری، گفت: متاسفانه بنا به هر دلایلی همواره شاهد درگیری‌های مسلحانه و انتقال مجروحان به مراکز درمانی هستیم که برای کادر بهداشت و درمان هم دردسرساز هستند.

سرهنگ امین غفوری معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان نیز در گفتگو با تسنیم با بیان اینکه پلیس در تلاش برای دستگیری عوامل این حادثه است، اظهار داشت: جزییات و دلایل این حمله متعاقباً اطلاع‌رسانی می‌شود.

خبرگزاری ایرنا نیز نوشت: یک فرد مسلح پس از آزاد شدن پسرعمویش از زندان ابتدا وی را با شلیک اسلحه در کهنوج مجروح کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از منابع آگاه، فرد مجروح برای درمان به وسیله آمبولانس به جیرفت اعزام می‌شود که ضارب باز هم در مسیر به سمت آمبولانس شلیک کرده و باعث کشته شدن مجروح و یک فرد دیگر در آمبولانس می‌شود.

همچنبن ۲ فرد دیگر شامل راننده آمبولانس و عوامل اورژانس هم زخمی شدند.

فرماندار شهرستان کهنوج ضمن تایید این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: ضارب به دلیل اختلاف خانوادگی پسرعموی خود را که امروز از زندان خارج می‌شود با تیر هدف قرار داده و او را مجروح می‌کند.

علی شعبانی افزود: فرد مجروح به بیمارستان کهنوج اعزام تا به جیرفت اعزام شود، اما در مسیر، ضارب با حمله به آمبولانس پسر عموی خود و شخص دیگری را به قتل رساند.

وی ادامه داد: پیش از آن هم پرستار و یکی از کارکنان بیمارستان کهنوج در اتفاقی جداگانه که با آمبولانس دیگری در تردد بودند به دلیل اینکه از سوی همین ضارب مسلح به اشتباه هدف گرفته می‌شوند و تصور می‌کند همان آمبولانس حامل پسرعمویش است مورد حمله قرار می‌گیرند و مصدوم می‌شوند.

وی یادآور شد: پسر عمو‌ها قبلا به دلیا اختلافات خانوادگی نزاع داشته بودند که یکی از آن‌ها توسط همین مقتول به قتل رسیده بود. قاتل امروز به تلافی از کشته شدن برادرش توسط پسر عمو وی را مورد حمله قرار داده است. ماموران برای بازداشت ضارب وارد عمل شده اند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا