خالد مشعل: نبرد فلسطین، نبرد جهان اسلام و جهان عرب است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
خالد مشعل: نبرد فلسطین، نبرد جهان اسلام و جهان عرب است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شهاب نیوز، خالد مشعل، رئیس جنبش حماس در خارج در سخنان خود در دومین کنفرانس مجازی کارآفرینان فلسطینی اعلام کرد: کابینه رژیم صهیونیستی از طریق راستگرایان افراطی کابینه خود رفتار نژادپرستانه خود در قبال ملت فلسطین را به نمایش می‌گذارد و با تمام توان خود تلاش دارد مسجدالاقصی […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شهاب نیوز، خالد مشعل، رئیس جنبش حماس در خارج در سخنان خود در دومین کنفرانس مجازی کارآفرینان فلسطینی اعلام کرد: کابینه رژیم صهیونیستی از طریق راستگرایان افراطی کابینه خود رفتار نژادپرستانه خود در قبال ملت فلسطین را به نمایش می‌گذارد و با تمام توان خود تلاش دارد مسجدالاقصی را از نظر زمان‌بندی و مکان‌های حضور میان صهیونیست‌ها و فلسطینیان تقسیم کند.

خالد مشعل با اشاره به نبرد «شمشیر قدس» افزود: غزه با این نبرد به یاری زوار مسجدالاقصی آمد و پیغام اینکه شمشیر قدس غلاف نشده است را به صهیونیست‌ها رساند.

وی افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی سعی دارند به تضعف امت اسلام وامت عربی ادامه دهند و مطامع خود را در منطقه و به ویژه فلسطین اشغالی پیش ببرند.

او در رابطه با نبرد شمشیر قدس ادامه داد: اتحاد مقاومت در موشک‌باران اراضی اشغالی از مناطق مختلف، جهت حمایت از مسجدالاقصی صهیونیست‌ها را نگران کرد.

وی با اشاره به نبرد پنج روزه غزه افزود: اتحاد جهاد اسلامی و حماس از طریق اتاق عملیات مشترک در میدان نبرد به نمایش گذاشته شد.

نایب رئیس دفتر سیاسی حماس: همه امت اسلام در برابر قدس مسئول هستند

صالح العاروری، نایب رئیس دفتر سیاسی حماس در سخنان خود در دومین کنفرانس مجازی کارآفرینان فلسطینی اعلام کرد: اطمینان داریم که امت و ملت ما پاسخ اهانت‌های صهیونیست‌ها به پیامبر اکرم و یورش به مسجدالاقصی را خواهند داد. در حالی که مقاومت در حال اتحاد و یکپارچگی است، اختلافات دشمنان ما در حال افزایش است و این اختلافات مقدمه فروپاشی آنان است.

العاروری افزود: رژیم صهیونیستی با تصویب افزایش شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری و قدس در تلاش است توازن جمعیتی این مناطق را بر هم بزند و جمعیت صهیونیست‌ها را افزایش بدهد.

العاروری همه امت اسلام را در برابر قدس مسئول دانست و از علما و امت اسلام خواست که از هیچ تلاشی برای کمک به قدس و مسجدالاقصی فروگذار نکنند؛ چرا که کمک‌ها و تلاش‌های امت اسلام بر رفتار صهیونیست‌ها اثرگذار است و صهیونیست‌ها به دنبال فرصتی هستند تا از غفلت امت اسلام برای سیطره بر قدس استفاده کنند.منبع