خروش ملت‌های مسلمان از اندونزی تا غزه علیه اقدام موهن سوئد+ فیلم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
خروش ملت‌های مسلمان از اندونزی تا غزه علیه اقدام موهن سوئد+ فیلم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه المنار، در ساعات اخیر مردم اندونزی، فلسطین، یمن و ترکیه با برگزاری راهپیمایی های گسترده، اهانت سوئد به قرآن کریم را به شدت محکوم کردند. در جاکارتا پایتخت اندونزی شمار زیادی از مردم با برگزاری تظاهرات گسترده اهانت به مقدسات اسلامی در سوئد را محکوم کردند: در […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه المنار، در ساعات اخیر مردم اندونزی، فلسطین، یمن و ترکیه با برگزاری راهپیمایی های گسترده، اهانت سوئد به قرآن کریم را به شدت محکوم کردند.

در جاکارتا پایتخت اندونزی شمار زیادی از مردم با برگزاری تظاهرات گسترده اهانت به مقدسات اسلامی در سوئد را محکوم کردند:

در شهر رفح در جنوب نوار غزه نیز شمار زیادی از فلسطینی ها با برگزاری تجمعی به آتش کشیدن قرآن کریم در سوئد را محکوم کرده واین اقدام را رخدادی تحریک آمیز علیه احساسات مسلمانان و آزادی بیان دانستند:

در شهر باتمان در شرق ترکیه نیز شمار زیادی از مردم ترکیه، اهانت سوئد به مقدسات اسلامی را به شدت محکوم نمودند. مردم ترکیه با خواندن آیاتی از قرآن کریم، شعارهایی در محکومیت این اقدام شنیع سردادند:

مردم یمن نیز در شهرهای صعده و الحدیده با برگزاری تظاهرات گسترده، رخداد اخیر در سوئد را به شدت محکوم کرده و نقش آفرینی محور آمریکایی- صهیونیستی در این اقدام را مورد اشاره قرار دادند:

همچنین جمع زیادی از مردم عراق با تجمع در برابر سفارت سوئد در بغداد (پایتخت عراق) اقدام موهن این کشور در صدور مجوز برای به آتش کشیدن قرآن را به شدت محکوم کردند:

گفتنی است هفته گذشته مقامات سوئدی به یک شخصیت افراطی دانمارکی اجازه دادند که در برابر ساختمان سفارت ترکیه در استکهلم نسخه ای از مصحف شریف را به آتش بکشد. این اقدام با واکنش های تندی از سراسر جهان اسلام روبرو شده است.منبع