کد خبر : 46163
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۷:۱۷

خطیب‌زاده: قطار مذاکرات وین از ریل خارج نشده است/ لاوروف آخر هفته به تهران می‌آید

خطیب‌زاده: قطار مذاکرات وین از ریل خارج نشده است/ لاوروف آخر هفته به تهران می‌آید

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد مذاکرات وین گفت : ما همچنان در مسیر دیپلماسی حرکت می کنیم و این قطار علی‌رغم بدعهدی آمریکا از ریل خود خارج نشده است. به گزارش ایسنا ، سعید خطیب زاده در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت : آخر هفته میزبان آقای لاوروف وزیر خارجه روسیه خواهیم بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد مذاکرات وین گفت : ما همچنان در مسیر دیپلماسی حرکت می کنیم و این قطار علی‌رغم بدعهدی آمریکا از ریل خود خارج نشده است.

به گزارش ایسنا ، سعید خطیب زاده در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت : آخر هفته میزبان آقای لاوروف وزیر خارجه روسیه خواهیم بود.
خطیب زاده در پاسخ به ایسنا در مورد آخرین وضعیت کشتی های یونانی توقیف شده در ایران نیز گفت : این کشتی‌ها ، مراحل قضایی خود را در محل طی می‌کنند . دولت یونان از طریق و کلا تلاش کرده که مستندات خود را ارائه کند که فرایند آزادسازی انجام شود.

وی همچنین گفت : امیدوارم در عمل شاهد آزادی محموله توقیف شده ایران از سوی یونان باشیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: بدهی وزارت برق عراق به وزارت نیروی ایران پرداخت شده است.

خطیب زاده گفت : آنچه که بین ایران و آمریکا در جریان مذاکرات وین باقی مانده اساسا به یک موضوع ختم نمی‌شود .

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت : به دولت جدید در کره جنوبی وقت می‌دهیم که به صورت عملی مثل دوستانمان در منطقه نشان دهند که برای پرداخت بدهی خود به ایران چه اقداماتی انجام می‌دهند.

خطیب زاده در مورد شایعات مطرح شده  در توییتر در ارتباط با استعفای علی باقری مذاکره کننده ارشد ایرانی گفت : کلیه کارها و اقدامات در درون وزارت خارجه در حال انجام است و مذاکره کنندگان ما بی توجه به برخی از شایعات  که با هدف ساخته می شود کار خود را می‌کنند.

این خبر تکمیل می‌شود.

برچسب ها :

ناموجود