درخواست نماینده شهرکرد از دولت و وزیر نفت درخصوص تعرفه گازنماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش شدید هوا در استان چهارمحال و بختیاری و افزایش مصرف گاز در این استان، از دولت و وزیر نفت خواست که سریعاً نسبت به اصلاح تعرفه گاز در مناطق سردسیر خصوصاً در ایام سرد دستور دهند تا قبوض صادره در ماه‌های آذر و دی از یارانه بیشتری برخوردار شوند و هزینه مردم کاهش یابد.

احمد راستینه در گفت وگو با ایسنا با اشاره به کاهش شدید دمای هوا در مناطق سردسیری کشور گفت: با توجه به برودت هوا و یخبندان شدید در مناطق سردسیری در سراسر کشور طی ماه‌های قبل، برخی استان‌ها از جمله چهارمحال و بختیاری شرایط سختی را متحمل شدند و شهر کرد جزو مراکز استان‌هایی است که کمترین دمای کشور را تجربه کرده و سرمای شدید بعضاً تا منفی ۳۰ درجه سانتی گراد شرایط استان را در فصل سرما به مخاطره انداخته است.

وی اظهار کرد: با توجه به افزایش مصرف گاز، قبوض صادره در ماه گذشته به شدت مردم را آزار داده است و افزایش هزینه گاز مصرفی سبب شده که قبوضی که برای مردم استان به ویژه شهرستان‌های واقع در نقاط سردسیری صادر شود، نارضایتی مردم را به همراه داشته باشد.

نماینده شهرکرد تاکید کرد: انتظار از دولت محترم و وزیر نفت این است که سریعاً نسبت به اصلاح تعرفه گاز در مناطق سردسیر خصوصاً در ایام سرد دستور دهند تا قبوض صادره در ماه‌های آذر و دی از یارانه بیشتری برخوردار شوند و هزینه مردم کاهش یابد. مردم انتظار دارند که وزارت نفت در مناطق سردسیر تعرفه گاز را به گونه‌ای تعریف کند که حداکثر یارانه دولتی شامل حال‌شان شود؛ سرمای شدید، امکانات کم و محرومیت مضاعف در مناطق سردسیر استان شهرکرد که توان استفاده از فرصت‌های صنعتی سازی مسکن و عایق‌های حرارتی وجود ندارد، مصرف گاز را به شدت افزایش داده است.

انتها پیاممنبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا