درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی
درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه با اشاره به یادداشت اخیر میرحسین موسوی، خواستار مجازات وی از سوی دستگاه قضایی شد. در بخشی از این نامه  با اشاره به یادداشت اخیر موسوی آمده است: در حالی که مردم از نابودی غده سرطانی داعش و پاسداری […]

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه با اشاره به یادداشت اخیر میرحسین موسوی، خواستار مجازات وی از سوی دستگاه قضایی شد.

در بخشی از این نامه  با اشاره به یادداشت اخیر موسوی آمده است:

در حالی که مردم از نابودی غده سرطانی داعش و پاسداری از حرم اهل بیت(ع) به عنوان توفیق عزت مندانه سیاست های منطقه ای جمهوری اسلامی یاد می‌کنند و آن را حاصل خون شهدای عزیز مدافع حرم و در راستای منافع ملی می‌دانند بار دیگر میرحسین موسوی همچون گذشته در اقدامی ضد منافع ملی و طرح ادعاهایی نخ نما شده که پوچ بودنشان بارها بیان شده است و با توهین به چهره ملی، شهید سرافراز مدافع حرم حاج حسین همدانی، عامدانه به فتنه انگیزی پرداخته و بسترساز شیطنت هایی برای برهم زدن انسجام هرچه بیشتر مردم شده است.

لذا با توجه به موضوع فصل یازدهم قانون اساسی تقاضای بررسی موارد زیر و دستور لازم جهت اقدام مقتضی را داریم:

1_با عنایت به موضوع ماده500  قانون مجازات اسلامی مصوب 1375 ، موسوی با طرح ادعاهایی خلاف واقع و با سو نیت در بخشی از بیانیه خود ضمن اینکه سیاست‌های منطقه‌ای ایران را «کج‌روی»، «شوم» و «ننگین‌ترین جرائم» نامیده فعالیت تبلیغی وی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران مشهود است.

2_ استنادا به موضوع ماده 698 قانون مجازات اسلامی مصوب 1375 روشن است که ادعای ”موروثی شدن رهبری» و همچنین ادعای های مطروحه در خصوص سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی از مصادیق تشویش اذهان عمومی و نشراکاذیب به طور عامدانه و با سوءنیت بیان شده است. (همچنین موضوع ماده 500 قانون مجازات اسلامی مصوب 1375)

3_ با توجه به موضوع  ماده 608 قانون مجازات اسلامی مصوب 1375 ،موسوی با اهانت و توهین به شهید سرافراز مدافع حرم حاج حسین همدانی موجب تکدر خاطر خانواده این شهید عزیز و مردم غیور و شهید پرور ایران اسلامی شده است.

4_ ضمن یادآوری اقدامات سریالی غیرقانونی و آشوبگرایانه میر حسین موسوی در سال های 88 و 89 که با تحریک‌های گوناگون در جهت اقدام علیه امنیت ملی همراه بود و با عنایت به موضوع ماده 289 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 فعالیت‌های کینه‌توزانه اخیر در راستای افساد فی‌الارض و مصادیق آن است.

در پایان لازم به ذکر است رسیدگی فوری و مجازات قاطع از سوی دستگاه قضایی نظام مقدس جمهوری اسلامی که برآمده از خون هزاران شهید، همدانی ها و سلیمانی ها ست مورد توقع جدی ماست.

انتهای پیام/